169
16.12.2020
Toplumsal Roller Değişiyor mu? Erkekler Kadın, Kadınlar Erkek Gibi mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   murat-orhan3
   Erkekler kadın gibi ilgi görmek,kadınlar erkek gibi her konuda aktifleşmek öncü olmak istiyor.Oysa ne çok ihtiyacımız var oturaklı kendini bilen karşı tarafa....
    amakafamiznasiguzel1
    valla toplumu bilemem de dio halkı beni erkek olduğuma inandıracak yakında :(
     busrawashere
     anam, babam olmadığı sürece sorun yok
      lydia-bad-mood
      Aklıma bu teyze geldi 🤣🤣
       sairsel
       Kadınlar güçlü olmayı, erkekler de entellektüel olmayı yanlış anladı sanırım 🤔
        tsukyomi
        ''Kadın gibi'' kadın, ''erkek gibi'' erkek istiyorsun ve diyorsun ki 'kendini bilen oturaklı karşı tarafa ihtiyacım var'. Önce senin oturaklı olman gerekiyor bunun için. Kendi yargılarını mutlak doğruymuş gibi göstermemen gerekiyor mesela.
         mevsimlerdensnbahar61
         Kadınlar sürekli bi baskı ve toplum politikasına maruz kaldığı için bizde varız diyor sadece nokta.
          gizemino
          Toplumsal roller karşılıklı olarak eşitleniyor gibi geliyor bana. Erkekler daha çok “kadın işi” olarak görülen ev işleriyle alakadar oluyor kadın da iş hayatına girmesiyle birlikte daha farklı sorumluluklar alıyor ve kadın işi görülen birçok şeyi yapmaya vakti bile kalmıyor. Karşılıklı olarak bir anlayış yavaş yavaş geliyor sanki
           raselika
           Maskülen giyinmeyi nasıl buna yorumlayabiliyorsunuz ben hayran kaldım şahsen. Değişen şeyler olması gerektiği gibi değişiyor. Cinsiyetsiz bir dünya oluşuyor sadece.
            monaiman
            Ben kafama göre takılırım, kimse de ne yapıyorsun diyemez.
             rarero
             Sosyal medyanın getirdiği yanlış bir düşünce bu. Sadece eşitlik düzeyi sağlanıyor. İsteyen istediği şekilde olabilir ve bu kadın erkek fark etmeden her insan geçerli bir durum. Bu sebeple daha özgür düşünceli ortamların getirisini böyle bir bakış açısıyla analiz etmek yanlış. Daha özgürlükçü ve olması gereken şeyler gibi düşünmek lazım.
              ugurg
              toplum maskülin kadınları ve feminine erkekleri destekliyor. genç erkekler toplum tarafından yargılanmamak için kendi maskülinitelerinden korkup kendilerini geri çekiyorlar ve ilişkilerinde daha feminine bir role bürünüyorlar. bu da ilişkideki maskülin rolün kadınlara kalmasına sebep oluyor.
               dr.rock
               Hayır kadınların bağzıları feminizme fazla kaptırıp romantizmi zayıflık olarak görmeye başladı bence
                nykskaos
                Size bir sır vereyim....eğer erkekler fıtratını yerinde kullanırsa kadınlar erkeklesmeye ihtiyac duymayacaktir...
                 _umut_
                 İlgi görmeyi istemek tek bir cinsiyete özgü değil karaktere göre değişen bir olgudur. Her konuda aktifleşmek de aynı şekilde cinsiyete göre değil karaktere göre değişen bir olgudur. Erkekler ve kadınlar bu dönemin popüler ve benimsenmiş düşünce akımlarında sürüklenip davranış kalıplarını değiştiriyor sadece hepsi bu
                  patikli-kontes
                  İlla bir yer değiştirme ve 'kadın' 'erkek' güncellemeleri olması gerekiyor sanki. öyle oluyor algılar yüzünden ama olması gerekmiyor. ayrıca kadın gibi olmak ne demek erkek gibi olmak ne demek? Toplumda her konuda aktifleşmek isteyene ya da aktif olana erkek, ilgi isteyene kadın mı diyorlar? Bir kadın iş hayatında faal olduğunda erkeğe mi dönüşüyor? Bir erkek, sevdiği veya hoşlandığı kadından ilgi beklediği için kadına mı benziyor? bu gibi düşüncelerdekilerin normların 'işine gelen kısmıyla' kafayı bozmuş olduğunu düşünüyorum. kafanıza yazık yapmayın.
                   cinayetvaraga
                   oturaklı? kim verdi bu rolleri? oyunun kuralını kim koydu? bırakalım da herkes içinden geldiği gibi yaşasın böylece kimsenin kararları ve davranışları kimseyi enterese etmez. kendiniz olun be kardeşim bırakın artık makro düşünmeyi. devir mikro devri. mikro düşünün.
                    pazartesi
                    geçmişten günümüze toplumsal feminen ve toplumsal maskülen kimlikleri araştırdığımızda ortada herhangi bir rol olmadığını, dünyada bu tip rollerin dünya kurulduğundan beri değiştiğini, hatta her saniye ve her cm toprakta değiştiğini rahatlıkla gözlemleyebiliriz. artık reddediyoruz tüm kalıpları. bu kadar değişken ve sallantıda olan şey için hayatımızı heba etmeye değer mi ya. bırakın yaşayalım sadece, hoşumuza gittiği şekilde, hoşumuza gittiğince. aslında bu kadar basit ;)) ayrıca erkeğin ilgi görmesini aşağılayanı da ilk kez burada görüyorum. "erkek kadın gibi ilgi istiyor" sanırsın maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisinin erkek versiyonu var da sevme sevilme ihtiyacı orada yok.
                     bisosyolog
                     Hayır. Toplumsal roller değişmiyor. Roller rolsüzleşiyor. Kadınların erkek gibi davranması ya da erkeklerin kadın gibi davranması söz konusu değil. İnsan gibi davranıyorlar.
                      kisidegildisiii
                      Aynen, kadınlar pantul giyiyor. Kıyamet alameti
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.