Toplumsal Doğru ve Yanlışların Saçmalığı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marmarian
   1)Erkekler neden etek giymiyor? Oysa bilimsel açıdan bizim için etek giymek daha faydalı. T*şaklarımızın havalanma rahatlama serinleme hakkı yok mu? 2) Mesela sütyen 1900lerde icat edilmiş. Sütyen takmayan kadın yolludur algısı ve saçmalığı nedir? 3) Müslüman insandan zarar gelmez saçmalığı nedir? Hapishaneler 5 vakit namaz kılan insanlarla dolu? 4) Dondurmayı yalayarak yemek neden ayıp veya bir şeylere davet olsun? Dilim var yalarım... 5) Ortamda bir kadının kahkaha atması ayıptır saçmalığı nedir? Kadın kahkahası kadar toplumu özgürleştirici başka ses var mı? 6) Erkek adam tayt giymez? Neden? Ama neden? 7)? Seni tilt eden topluma yerleşmiş kurallar var mı?
    samyeli90
    Dondurma yalarken mahallenin p.çlerinden biri yapma acıyor dedi Bende dedim ki gerçekte olsa acıtmaz zevk alırsın dedim şimdi git burdan sokmım bu dondurmayı bir yerine dedim çocuk öyle kaldı ne diyor bu diye p.ç seni ya kalırsın öyle
     tsukyomi
     - Japonya'da dövmeye suçluların yaptığı bir şey gözüyle bakılır, hatta kaplıcalar ve bazı restoranlara görünecek şekilde girmek yasaktır - Hindistan'da sol elle yemek yerseniz sizden iğreneceklerdir, zira onlar sol eli "tuvalet" için kullanır -Rusya'da yabancıya bir neden yokken gülümsemek çok da hoş karşılanmaz. Ayrıca vodka ikram edildiyse içmek zorundasınız, içmemek küfür gibi algılanır -Suudi Arabistan'da erkeklerin el ele tutuşması normaldir Her toplum zamanında kendince koymuş bir şeyler. Yazısız kural, uymasan da olur. Ki günümüz toplumları pek de uymaz bunlara zaten. Sadece böyle bir kural olduğu bilinir. İstediğinizi giymekte, istediğiniz gibi gülmekte serbestsiniz :)
      mrsnl33
      1 ve 6'da baya saçmalamışsın,ama diğerlerinde haklısın.
       mrlawyerkk
       Bunların hepsi toplumsal cinsiyet rollerinden kaynaklanıyor ve bu rollerin üretimini yüzyıllardır biz yapıyoruz. Topluma ait bunların tamamı ve ne yazık ki bir çırpıda silip atmak mümkün değil.
        yabadabadu
        erkek adam tayt giymez tabi aq
         bluavera
         Kardesım atmıs agını, beklıyor. predator masallah
          a.l.p.o.l.l.o.n
          Bıngıldağı çalıştıralım lütfen rica ediyorum biraz beeee hadi şu kafatasının içindeki sümüğü kımıldat biraz be.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.