62
22.12.2020
Toplum Olarak Henüz Hazır Olmadığımız Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rarero
   Toplum olarak bazı şeylerde dünyanın bir tık ötesinden geliyoruz gibi geliyor bazen. Tabii bu kıyaslamayı yaparken ileri demokrasinin ve gelişmiş sınai ülkelerini baz almak lazım. Gelişmemiş ülkelerin nesi ile kıyaslayacaksın sonuçta kendini. Aklıma şey geldi. Evlenmeden birlikte yaşama kültürü. Bu zaten bizim toplumumuzda olmayan bir şey. Kabul edilmesi de pek mümkün görünmüyor. Ama yurt dışında kabul gören bir durum. O kadar da garip karşılanmıyor yani. Aslında evlenmeden önce bir süre deneyimlenmesi gerekiyor bu durumun bana göre. Toplum olarak asla hazır olmadığımız ama aslında ufaktan da olsa hazır olmamız gerektiğini düşündüğüm bir şey.
    karolunita
    akıl. milletimiz akıllanmaya hazır değil. bu çomarlığa çok alışmışlar, vazgeçemiyolar.
     miller
     obama daha yeni açıklama yaptı. karantina zamanında evdeki yemek giderleri %30 artmış, bunun sebebini de genç erkeklerin çok yemesine bağladı. o erkek de kızının sevgilisi. yani ben herhangi bir türk babanın aynı evde kızının sevgilisiyle yaşayacağını düşünemiyorum. bunun için hala bi yüzyıla ihtiyaç var belki de daha fazlasına :)
     https://tr.sputniknews.com/yasam/202012211043437955-kizi-malianin-sevgilisiyle-ayni-evde-karantina-sureci-yasayan-obama-sunu-fark-ettim-ki-genc/
     haber
      meyvesebze
      Babalariniz anneleriniz izin verirse neden olmasin? Bön özön olmommm onlordonnn.... B.k!
       cansevim
       Demokrasi
        visnelikapkek
        Dini açıdan evlilikten önce beraber yaşanması hoş görülmüyor. Toplumun büyük çoğunluğu bu yaşam tarzına karşı. Bu karşı olan çoğunluğun bir kısmı ise yedikleri naneleri asla anlatmazlar. Bizim ülkemizin asıl sorunu "benim dediğimi yap yaptığımı yapma" diyor oluşu. Bir de utanmadan kınarlar 😏
         imailahorsilahh
         Hiçbir şeyler
          gregory_
          Her türlü yenilik.
           asit
           tekke ve zaviyeleri tekrar kapatmak
            sairsel
            Empati yapmak ve olayları farklı açılardan değerlendirmek!
             ozymandiase
             Önce kendi hatana bakma olayı. Bizim toplumumuzun bu duruma hazır olduğunu sanmıyorum hatta olacağını da sanmıyorum. Bizim coğrafya böyle şeylere aykırı hatta bununla ilgili güzel bir söz bile var: "El kendi yanlışını çuvala basar, senin yanlışını da duvara asar."
              roar
              Dini tabulaştırmayı bırakmak. Hayatın her alanında tek rehberleri kendi çaplarında yarım yamalak bilgileriyle yorumladıkları dinleri olduğu için bazı noktalarda asla bir adım öteye gidemiyoruz. Ama toplum asla bu duruma hazır değil. Hazır olabileceğini de sanmam. Ülkenin çok büyük bir kesimi yobaz çünkü. Bunu inkar edemeyiz.
               badideasensei
               Toplumsal cinsiyet eşitliği Feministler kadın terörüne varan ironik bir ayrım ile Bazı sözde erkeklerde baba ağabey erkek arkadaş eş vs sıfatı kullanarak her türlü boku yapıp üste çıkıyor İNSAN YALNIZCA İNSAN OLDUĞU İÇİN EŞİT YAŞAMAYI HAK EDER.
                arasserin
                Sansürsüz sanat yapmak
                 eflayilmaz
                 Torpil işinin tamamen ortadan kalkması. Torpil bulduğu an en çok eleştirenler yapıyor bu torpil işlerini
                  cokbilmisdegilcokbilen
                  Birbirini seven çiftlerin evlenmeden birlikte yaşaması
                   plazacalisani
                   İnsanların seks yaptığından bahsetmek.
                    maksour3140
                    Adam olmak saygili olmak doğru soylemek
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.