Toplum Baskısı Sebebi ile Yapamadığınız Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gaziosmanpasacumhurbaskani
   Her ne kadar elalem ne der diye düşünen biri olmasam da bir noktada bunu düşünüyor insan. Mesela ben şahsen toplum baskısı olmasa evlenmeden yaşamayı dilerdim. Ancak ailemizin yada partnerlerimizin aileleri bunları tasvip etmediği için iki kişi bu kararı alsa da uygulamaktan çekiniyor. İnsanlar ailelerini karşısına almak, kırmak istemiyor. Düşünsem vardır daha bir sürü şey ama çoğu arkadaşım da elalem ne der diye istediği gibi giyinemeyip, istediği ilişkileri yaşayamadı. Üzücü bir şey bu. Umarım sizin hiç olmamıştır. Benim kendi adıma az da olsa oldu çünkü.
    selshine
    insan her ne kadar çevre önemli değil dese de önemlidir. Çevre inanı etkileyen, şekillendiren bir şey sonuçta. Siz ne kadar ondan kaçmaya çalışsanız da hamurunuz çevre ile yoğrulmuş bir kere. Yine de bunları fark etmek ve değiştirmek önemli olan.
     tsukyomi
     Hiç çüklemedim o baskıyı be başgan, çüklesem yaşayamazdım bu ruhla heralde. Türkiye'de iki yılımız geçti aynı evde, iki yıl sonra çıktık dışarı. Gerçi Edirne faktörü var, Trakya bu konuda nispeten daha rahat diğer illere göre. Vay bunlar nasıl nikahsız oturur diyen olduysa da bir kulağımdan girdi öbür kulağımdan çıktı. Velhasıl hayatımı elaleme oyuncak ettirmem. İsterseler meşalelerle kovalasınlar. Her meşale beş dakikada alınır, itinayla monte edilir, evinize teslim edilir.
      detokssuyu
      Adam akıllı güneşlenemiyoruz ya her yan arap dolu ne toplum baskısı hangi toplum Türk toplumu mu Arap toplumu mu hangisi?
       ozge_d
       son zamanlarda açılan basliklar bana hep aynı şeyi anımsatıyor,nefretim kabardı yine heralde
        gossipdio
        toplum baskısı mı bilmiyorum ama istediğimiz gibi giyinemiyoruz bu kıyafeti şurada giyemezsin gibi cümleler dönüyor hala üzücü
         allf0rmia
         elalem ne der bu toplumun atası olduğu için bu illet hep bilinçaltımızda olacak gibi. yani bunu bazı durumlarda direkt reddetsem de bazen de kapıldığımı düşünüyorum. mesela şöyle, muhabbetinden hoşlanmadığım insanların olduğu bir ortamda bende şahsi görüşümü dile getirmek istiyorum ama anında "aman şimdi bunlara mı laf anlatayım" düşüncesi beliriyor. aslında bu da bir nevi yıkılamayan 'elalem ne der' tabusunun şekil değiştirmiş hali değil mi? he, dolaylı yoldan baskı olduğu aşikar tabii.
          catherine-earnshaw
          Sarışın, esmer, kızıl fark etmeksizin özel bir erkek haremi kurmak, katılmak tamamen rızaya bağlı. Evin odalarının üst köşelerine, çeşit çeşit içkilerin zemzem gibi fışkıracağı çeşmeler yaptırmak. Bir nevi cennet kuracağım yani ama müsaade etmez pezevenkler
           trueliving
           vallahi ben hiç toplum baskısı hissetmiyorumm neysem oyum ben.
            marer
            Bır sürü var da ne siz sorun ne ben söyleyim!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.