37
11.9.2020
Toplu Taşımada Kitap Okumanın Biraz Şov Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Normalde gayet kitap okuyan biriyim. Yol uzun olunca toplu taşımada yapmayı denedim bunu. Dedim 40 dk kitap okusam harika. Ya sizin hiç mi mideniz bulanmıyor hiç mi kafanız gözleriniz başınız ağrımıyor kardeşim? Bana bu olay biraz şov gibi gelmeye başladı açıkçası. Kendini iyi hissetmek için yapılan bir eylem gibi.
   0
    thewoman
    hareket eden bir taşıta hiç bir ekrana bakamıyorum direkt midem bulanıyor bu arkadaşlar nasıl beceriyor bir fikrim yok
     palmiye
     Okuyabilene saygı duyuyorum. Ben ne toplu taşımada nede cafelerde okuyamam. Ağzımı etrafa ayırmaktan odaklanamam ki ona.😁
      uzgunsaripapatya
      ben okula giderken sabahları okurum okul dönüşü birileriyle anlaşır otobüste dedikodu yaparız ( uşakta metro fln yok bu arada nnxnd)
       busrawashere
       müzik bile dinleyemiyorum yol boyunca küfür ediyorum
        tsukyomi
        Taşıt tutmasını ilaçla halletsem de bir sıkıntı basıyor araçlarda, cinnet geçiriyorum. Boşu boşuna cinayet işlememek için kitaba gömülüyorum, tabi ilaç etkisini tam gösterdiği zamanlar. Yoksa uyku moduna alırım kendimi. Kısa yolculuklarda şov, uzun yolculuklarda gereklidir.
         -_-merve-_-
         Ben okuyamam da test çözmem de.
          cinayetvaraga
          Üniversite yıllarımda ve ilk işimde, İstanbul'da gayet güzel bir şekilde vaktimi verimli harcıyordum kitap okuyarak metrobüste, metroda. Kitap okuyan birinin bunu şov zannetmesi nahoş oldu.
           rarero
           Kitap okumanın nesi şov olsun. Boş boş insanların yüzüne bakacağına vaktini olabilecek en güzel şekilde değerlendiriyorlar ne güzel işte.
            zimbo
            insanlar karşısındakinin 2 durakta portresini resmediyor sen ne diyorsun be! asıl şov odur bence
             wb-
             herkesin yapması gereken bi şov
              roxannee-
              Eskiden benimde midem bulanırdı ama git gel yapa yapa alıştım. Ben bırakın kitap okumayı çalışıyorum bile.
               zeynebio
               Bencede şov. Başka da bir şey değil. Otur evinde oku kitabını.
                hysosiri
                Sınav senesinde test bile çözerdim ne şovu
                 sozdedegilgozde
                 Neden şov olsun ki bizim vaktimiz kıymetli. Okuyacak kitabımız çok. Bu sebeple de boş olduğumuz her yerde okuyoruz kitaplarımızı.
                  patavatszmelek
                  Aynen güzel şov. Keşke herkes yanındakilerle ya da telefonla "bağıra bağıra konuşmak" yerine, milleti "dikizlemek" yerine, çevresindeki kişileri rahatsız edecek düzeyde kulaklıkla müzik "dinlemek" yerine, hatta ve hatta birilerini "taciz" etmeye çalışmak yerine KİTAP okusa. Hatta bulduğu her boş anında okusa. Bunun şovu nasıl oluyor onu da merak ettim doğrusu. Tabi ki bunu yapan vardır. Fakat herkes mi şovmen? Toplu taşıma da tek başına seyahat ederken genelde okunur kitap. Hiç tanımadığın insanlara şov yaparak da ne kazancı olacak, o da farklı bir mallık düzeyi herhalde.
                   yigit-topkara
                   "Normalde -gayet- kitap okuyan biriyim" değilsin. Kitap okuyan biri bu kadar düşük bir cümle kurmaz. "Yol uzun olunca toplu taşımada yapmayı denedim bunu. " yapmayı mı denedin bunu? "okumayı" denedin herhalde. "dk" ya takılmak istemiyorum. "Kısaltma" deyip geçiyorum. "Ya sizin hiç mi mideniz bulanmıyor hiç mi kafanız gözleriniz başınız ağrımıyor kardeşim?" "bulanmıyor", "kafanız" ve "gözleriniz" kelimesinden sonra virgül konması gerekiyor. Neden kitap okuduğumuzu anladın mı?
                    samyeli90
                    Neden olsun ben gerçek bir kitap tutkunuyum ve toplu taşımada mesaj arama dışında telefonla uğraşmayı sevmiyorum açıyorum kitabımı okuyorum hem yol daha çabuk bitiyor hemde kimseyle muatap olmuyorum oh ne güzel
                     dr.rock
                     Ha elinde telefon ha kitap ne farkeder ? Ayrıca Şovunu kitapla yapıyor işte, ne güzel Ama anlıyorum İnsanlara güvenini kaybeden, samimiyetsiz ve yalnızlaştırılmış toplumların sorunu bu (çokta haksız değiller) Başka tarafa bakın, geçer Ve ayrıca Demek ki reaksiyon alıyor ki aksesuar yapıyor kitabı (annadın) Not: Toplu taşıma kullanmıyorum. Jipim filan var heralde.
                      yesilbisi-dio
                      10 saat çalışıyorum. Bir saat metro yolculuğu yapıyorum bu yüzden vaktimi böyle değerlendiriyorum ne şovu ey?
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.