Toplu Taşıma Araçlarında Kadınlara Yer Vermek ya da Vermemek İşte Bütün Mesele Bu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Geçtiğimiz hafta başıma gelen olaydır. Otobüste küçük çaplı bir tartışmaya sebep oldu bu olmak ya da olmamak kararım. Otobüste bir güzel yolculuk yaparken 30'lu yaşlarında bir kadın arkadaş oflama puflamaya başladı. Bir yandan koltuğumun üzerindeki askıdan tutmaya çalışıyor bir yandan da beni ikna etmeye çalışıyordu. Bir duymadım, iki duymadım, üç duymadım derken "Yoruldum, yer mi verseniz acaba kadınlara!" dedi cümle aynen buydu. Böyle doğrudan söyleyince bir refleks halidir kalktım yer verdim akabinde ayakta kalan ve benim yer verdiğim yolcudan daha büyük olduğunu iddia eden teyzeler, yükünün çok fazla olduğunu söyleyen bir başka kadın arkadaş başladı söylenmeye. Bize yer vermeniz gerek diye. Otobüste hemen kalkıp yer veren beyler oldu, öldü taklidi yapanlar oldu yani başlıkta gördüğünüz bir sorunsal içerisinde debelendik durduk. Meğer ne büyük bir meseleymiş bu.
    buse01
    Hamile, yaşlı ve hasta olanlar için verilmeli ama sırf kadın olduğu için verilmesi saçma olur pussysii varrr itaat etmeliyizz oo maykartt
     eski_bi_tanidik
     Normal kadınlara yer vermeye gerek yok. Hamile yaşlı veya zor durumlarda olanlar hariç.
      kafatamircisi
      Hamile ve yaşlılar harici kim olursa olsun yer vermem, birde erkek yanına oturmak istemeyen veya yanına erkek oturur diye diğer koltuğu da kapatan örümcek kafalılar var evlerden ırak olsun)
       tsukyomi
       Hamilelere, hastalara ve yaşlılara yer verilir, işin özü budur. Gerisi pozitif ayrımcılığa girer ki bu leştir. Böyle hemcinslerim var oldukça olan bize oluyor, başka bir şey değil.
        dumadamdum
        Hamile değilse sırf kadın diye yer vermek aslında çok saçma ama benim nahif bir anım var bu konuda. Bir keresinde dolmuşa bindim. Tıklım tıklım dolu tabii ve benden başka bir tane kadın yolcu vardı yalnızca. Şoför az ileride bir grup hanzo aldı dolmuşa. Bağırışıp çağırışıyorlar, küfürlü, seviyesiz, bel altı muhabbetler ediyorlar. Aralarında kaldım ve çok tedirgin oldum acaba tacize uğrar mıyım diye. En öndeki ikilide diğer kadının yanında oturan yaşlı amca yüzüme baktı ve gel kızım otur, sen bakma onlara dedi. Kalkıp yer verdi. Yok mok dediysem de otur kızım otur merak etme dedi. O an tam ihtiyacım olan korumayı sağladı bana. Çocuğu, torunu falan okursa selamlar, hürmetler amcaya. Hala minnettarım.
         badideasensei2
         Erkekler kadınlara yer vermek zorunda değildir. Cinsiyeti saçma bir konuda suistimal etmek yanlış. Ben sadece hamilelere, çok yaşlılara ve engellilere yer veriyorum. O da gideceğim yer çok uzaksa oturuyorum zaten yoksa ayaktayım çoğunlukla.
          mrsnl33
          Yaslilara,hamile olanlara ya da yanında küçük çocuk olan kadınlara yer veririm.Onun dışında kadınlara özellikle yer vermem.
           bright-wizard
           Yer verilmesi gerekenler belli zaten. Normal şartlarda kadın erkek eşitliği var. Güzele aldanmayın. Yani sırf güzel diye bir tanışma şansı olur diye vb. yer vermeyin enayi durumuna düşersiniz
            heyecann2
            Hamile kadınlar ve yer almayı hakeden anlayışlı yaşlılarımız hariç kimseye yer vermem sanki ben para basmıyorum
             galatasaraylibircivciv
             Bence şahsi fikrim hamile kadınlara ve yaşlılara yer verilmeli.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.