TikTok'ta Tehlikeli Bir Akım: 'Yıl 2030 Suriyeli X İle...'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bu akım benim çok canımı sıkıyor ya. Hiç de gülmüyorum. Arkaya Arapça bir şarkı ekleniyor, bir sakal filtresi yapılıyor ve 2030 tahayyül ediliyor. Nedense her birimiz Surilerle evleniyor, birilerinin beşinci karısı falan oluyoruz ve Arapça konuşuyoruz. Bu durumu normalize ediyorlar yani bu da tüm bunların başımıza gelecek olma ihtimalinden daha tehlikeli bir şey bana göre.
   https://twitter.com/Zkusagiz/status/1539873638844928001
   https://twitter.com/Zkusagiz/status/1539873638844928001
    sairsel
    Mülteci akınını protesto amaçlı bir akım olduğunu düşünmek istiyorum zira önlem alınmazsa daha beteri başımıza gelecektir. Unutmayalım ki bugün göz yumduğumuz herşey yarın bize göz açtırmayacaktır.
     esseref
     bu z kuşağı gerçekten mal amk
      cinayetvaraga
      Bu kadar korkarsaniz gelir sizi bulur. harekete geçmezseniz size de sıra gelir. daha önce defalarca söylediğim şeyi tekrarlamak isterim, bunlarla mücadele etmenin ilk yolu aş, iş, sadaka vermeyin. birakın o sokaklarda sümüklü, ayağı çıplak gezen suri piçleri açlıktan geberme noktasına gelsin ve karşı şiddet eylemi göatermek isterlerse de hor görün, dövün, ezin, hastanelik edip yol kenarına atın, kitlesel müdehale edin, acımayin, tereddüt etmeyin. çünkü vurmadığınız, kirmadığınız, aşağılayıp otekileştirmediğiniz her suri, afgan, arap piçi gün gelecek hepimize sorun çıkaracak.
       caresizcare
       Sadece öngörmüşler Bence ileride milletçe yaşayacağımız durum bu
        kojiro-
        Suriyeliler bir sorun elbette. Ama birde kendimize mi baksak? Bu insanlarin gelmesini saglayan partiye oy verenler ile daha fazla kira alacagim diye kendi memleketinden insani evden cikaranla,sigortasiz vergisiz ucuza Suriyeli calistiranlarla birlikte yasiyoruz.
         yoonlyx__
         En soğuk espirileri bulup yapabilen bir insan olarak mizahın gerçekten bir sınırı var, yapılmaması gereken şeyler.
          eliff04
          Tedbir alınmazsa yaşayabileceğimiz bir durum. 2030 olmasa bile 2050'de olabilir
           bizimkiz
           tiktok tamamen saçma bir mecrada bu kadar abartılacak bişi olduğunu düşünmüyorum normalleştirme yok tam tersi baya yermişler iyi de yapmışlar yani
            mrlawyerkk
            Ben de bunun bir protesto ya da ironi olduğunu falan düşünmüyorum bence de ya bu olur hadi biz de bunu kabul edelim tavrı bu.
             sedefartuny
             Gördüm ben bu akımı bence ironi ve mizah bir şeyleri eleştirmede etkili bir yöntem kimsenin bu saçmalıklara da bu videolar ile aa normalmiş bu diyeceğini sanmıyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.