Ticaret Bakanlığı'nın 'Hangi Markette Daha Ucuz' Uygulamasının İnsanları Market Market Gezdirecek Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  gwebdepo
  gwebdepo
   peripedia
   Uygulamanın henüz bir adı yok ben 'Hangi markette daha ucuz?' gibi çok yaratıcı bir isim buldum ama temel mantık bu. Bu uygulama üzerinden zeytinin A markette kaç lira Z markette kaç ile olduğunu görebilecekmişiz. Bakan Pekcan, "Vatandaş ona göre alışverişini yapacak. Marketler de vatandaşın fiyatları karşılaştıracağını bileceği için buna uygun davranacak" demiş. Fatura yine bize kesildi anlayacağınız. Tüketicinin omuzlarına bir yük daha yüklendi. E hani "Evde Kal"? Telefonumuzdaki uygulama ile birlikte market market gezelime dönecek iş. Rekabet iyidir ama bunu teftiş edecek olan neden vatandaş? İnsanlar, biri "Bak akıllı telefon kullanıyorsun, durumun iyi. Şikayet etme" diyecek diye tuşlu telefonlara geri dönmeye başladı. Şimdi sadece akıllı telefonlarda çalışabilecek olan bir uygulama tüm bu ekonomik sorunları çözecekmiş gibi bir tavır sergileniyor. Bu sorunun çözümünün Bim Aktüel mantığı olacağını düşünmemiştim hiç. Bu da olacak gibi gözüküyor. Hafta sonu kısıtlamalarında eline bir market poşeti alıp neredeyse il sınırları dışına çıkacak olan insanlara da şahane bir bahane olur bu uygulama bu arada.
    karolunita-
    gidin herşeyi bimden alın karışmayın büle şeylere
     gregory_
     Zaten dolasiyoruz ki, bos islere devam etsin onlar.
      detokssuyu
      Biz bu görevi aile içinde çoktan paylaştık bile mesela ben Şok sorumlusuyum annem Bim babam A101. Aktüelleri inceleyip bütçe dostu ürünleri WhatsApp grubumuza atıyoruz. Yolu düşen gidiyor ve alıyor. Çok geç kaldınız Bakanım.
       mrlawyerkk
       O kadar da kötü bir uygulama değil bence. Gerçi uygulamada farklı markette farklı fiyat politikası çok rahat uygulanabilir. Geçen Migros'ta etiket fiyatı 7 TL olan bir ürün kasada 14 TL çıktı. Açıklama şu güncellemeyi unutmuşuz. Ben farkettim ama kim bilir kaç kişi etiket fiyatına aldanıp satın aldı. Zerre güvenmiyorum bunlara zerre.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.