TFF'in 8+6 Yabancı Oyuncu Kararı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2021-2022 sezonunda Süper Lig kulüplerinin kadroda en fazla 14, sahada ise aynı anda en fazla 8 yabancı futbolcu bulundurabileceğini açıkladı. Yine ülkenin futbolcularına ve ülke futboluna yapılan kocaman bir ayıp. Bir şeyi doğru yaptığını görmedim zaten bu kurumun. Son iki üç yıldır Avrupa'da Türk futbolcularının rüzgarı esiyor. Bizim çocuklar derken iyi. Şimdi nasıl geliştirmeyi planlıyorsunuz futbolu acaba. Her seferinde doğru giden bir şeyi bozmalarına bayılıyorlar.
    yabadabadu
    evet yanlış ama burada TFF nin bir suçu yok. sadece imkan vermişler. dediğine katılıyorum ama asıl suçlu kulüp yöneticileri elin yabancısına basıyorlar parayı getiriyorlar ülkeye. halbuki o parayla altyapıya önem verse Türk futbolculara önem verip parayı onlara harcasa eminim ki birkaç seneye o yetenekli topçu denilen yabancı futbolculardan hiç bir farkı kalmaz futbolcularımızın. örnekleri de çok olmasına rağmen neden hala birkaç kulüp dışında yapan yok bilemiyorum.
     killforyou
     tam aptal işi ama büyük suç kulüplerde. bunun böyle olacağı biliniyordu hiçkimse karşı çıkmadı ki bu kural geldi. şimdi parmakla sayıp durucaz kimde türk oyuncu var diye.
      yabadabadu
      akla mantığa uyan tek geçerli sebebi Avrupa'da yabancı futbolcularla başarı sağlayabilmek ve ülke puanını yükseltmek
       berat_redflag
       Bizim çocuklar: Kenya, Uganda, Mali, Çad, Sudan, Kongo, Suriye, GAC, OAC, ...
        derinfeylesof
        Tam kaliteli genç oyuncular kazanmaya başladık derken...
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.