Tezgahına El Konulan Çocuk vs Devlet
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   Ailesinin geçim derdine ortak olan çocuk - DEVLET YÜZÜNDEN -, eve katkı sağlamak adına dışarıda tezgah açmak durumunda kalıyor - DEVLET YÜZÜNDEN - sonra denyo zabıtanın teki çıkıp hem tezgahı toplatıyor hem de 9 yaşındaki savunmasız çocuğun boğazını sıkıp "Devleti de zabıtayı da tanıyacaksın" diyor - DEVLET YÜZÜNDEN -. Kardeşim bu çocuk zaten daha anasının karnından doğduğu evde direk devleti tanıyor. İçine girdiği çevre, ev, mahalle, ülke her şeyde zaten devletin parmağı olduğunu biliyoruz. Yoksa bunca nefreti, bastırılmayı, yaşam eşitsizliğini, özgürlüğümüzün kısıtlandığını biz nasıl hissedelim? Okul çağındaki çocukları evlere kapatıp online eğitime geçen ve ailelerin imkanlarına bakmaksızın herkese zorunlu tuttuğu bu sistem nasıl işliyor devlet? Köydeki telefonu, interneti olmayan çocuk da seni tanıyor merak etme, ama nasıl tanıyo istersen onu biraz sorgula.
   https://halktv.com.tr/tezgahina-el-konulan-9-yasindaki-cocuk-anlatti-bogazimi-sikip-devleti-de-zabitayi-da-tan-440901h
   https://halktv.com.tr/tezgahina-el-konulan-9-yasindaki-cocuk-anlatti-bogazimi-sikip-devleti-de-zabitayi-da-tan-440901h
    absurdizm
    arkadaşlar kusura bakmayın ama bu da çocuk istismarı. suçlu çok belli.
     patiklipengui
     Devlet vergiyi üç kuruş kazananlardan daha doğrusu kazanamayanlardan alıyor ama o koca gökdelenlerdeki koca adamların kaçırdıkları vergilere ses çıkartmıyor. Jandarmayı sokağa göndereceğine gökdelenlere göndermesi gerektiklerini ne zaman anlayacaklar acaba.
      me_out_bye
      #@#%&@@#.. Sıkma canını yakışıklı. Az daha büyü bakarsın bir çaresine. Dünya #çocuğu dolu evet.
       siradan_birisi
       Eğer çocuğa bakamayacaksan sikişme hayvan herif, 100 milyon olduk.
        hulyali_qiz
        ay yazık ya küçücük çocuk daha
         alys
         düşünme yetisi zayıf cahillerle doldurdular makamları, mevkileri. zaten sefaletle uğraşan halka yardım edilmiyor, milyon dolarlık şirketlerin milyarlarca TL vergileri siliniyor.azicik aş için uğraşan insanlara satasiyorsunuz.yetmiyor küçücük çocuğa ahkâm kesiyorsunuz.devlet halk için vardır,halk devlet için değil !
          sairsel
          Vicdansızlar!
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.