TESK Başkanı: 'Genelgede Yok, İçki Satışına Devam Edilecek'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesinde alkolle ilgili herhangi bir yasak olmadığı için içki satışına devam edileceğini söyledi. Tam kapanmanın uygulanacağı 17 gün boyunca alkol satışı yapılamayacağı belirtilirken yasağın hukuki dayanağının olmadığı bildirildi. Resmi bir açıklama yapılmadığı, düzenleme yayımlanmadığı için tam kapanma döneminde alkol satan esnafa hangi yasanın hangi maddesine göre ceza kesileceği, ceza tutarının ne olacağı bilinmiyor. 'Olmayan yasağı konuşuyoruz, neye göre ceza kesilecek?' Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yasakla ilgili net bir düzenleme olmadığını, açıklanan kabine kararları ve İçişleri Bakanlığı genelgesinde hiçbir yasağa rastlayamadıkları için satışlara devam edileceğini söyledi.
   https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/tam-kapanmada-alkol-savasi-hukumet-yasak-esnaf-satacagiz-6402485/
   Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, Palandöken şu açıklamalarda bulundu:
   "Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısından yasakla ilgili böyle bir karar çıkmadı. İçişleri Bakanlığı’ndan da satış yasağına ilişkin genelge gelmedi. Ne yapacağız, biz kendi kendimize ‘yasal düzenleme yayımlanmadı ama yasak var' deyip kafamıza göre yasak mı uygulayacağız? Şu anda ülke olarak olmayan bir yasağı konuşuyoruz. Sosyal medyada bir iddia ortaya atıldı. Biz de mevzuat ne diyor diye baktık. Yasağı göremedik. Biz doğal olarak satmaya devam edeceğiz. Yasakla ilgili bir genelge yayımlanır da bize yazı gelirse o zaman gereğini yapar, tüm teşkilatımıza ‘yasak geldi, satmayın' deriz. Esnafa ceza kesilirse, bu hangi yasa maddesine aykırılıktan olacak? Cezanın miktarı ne olacak? Ortada bir yasak yok ki, cezası olsun. İnternette, orada buruda yoruma dayalı olarak konuşulup duran ceza hangi yasanın hangi maddesinden uygulanacak, ben bilmiyorum. İki gündür olmayan bir yasağın olmadığını anlatmaya çalışıyoruz."
    -lucy-
    Sı*tın olm TESK... Reis gebertecek seni...
     berat_albayrak_
     TESK Başkanının yeni evi
      buse01
      Reis olmaz dediydii
       sedefartuny
       Suni gündem çalışması başarıyla tamamlandı yine yani. Süpermiş bu olay ya üç gün konuştuk üç gün. Yazık bize de biraz acısanız mı acaba?
        mthnhca
        Memlekette bir pasif birde gizli içici çok. O yüzden açııınnn kapıları....
         ozymandiase
         Genelgeye eklemeleri veya yeni genelge çıkarmaları 5 sn falan sürer :d
          pillowtalk
          Dürtmediği hiçbir alan yok yemin ederim yıldım artık ya.
           kaanin_teyzesi
           Neyse zaten tam kapanma ramazana denk geliyor. İçki yasağı zerre ilgilendirmiyor beni
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.