Tesettürlü Kadınların Sevgilisi Olabilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   android_dahaiyi
   https://twitter.com/ucamelopardalis/status/1593473540229140485
   https://twitter.com/ucamelopardalis/status/1593473540229140485
   geçen twitterda gördüğüm bir durum ve hak verdim açıkçası. tesettüre girince dinini de temsil etmiş oluyorsun ve ve müslüman bir kadının evlenmediği erkeklerle yan yana olması haram yani. yanlış bir şey siz ne düşünüyorsunuz?
    lutfen-ama
    Yemin ediyorum birgün bu sitedeki bakış açıları beni öldürecek. Ne zaman 3. boyutu kazanırsınız acaba, bu nasıl bir sığlık böyle? Tesettür dinin gerekliliklerinden sadece biri. Bir insanın tesettürlü olması ultra mümin olmasını gerektirmez ki. Namaz kılmadığı için oruç tutmamaya benziyor bu. Ben kapanmam ama geri kalan her gerekliliği yerine getiririm başkası kapanır ama diğer gereklilikleri yerine getirmez buna karışmak hiçbir insanın haddi de değildir üstelik çünkü din yaratıcıyla kul arasındadır günahsa da ona günah sevgili kısmına gelene kadar kapanıp gece gündüz dedikodu yapanları düşünün bakın o daha günah tabi sizin aklınız fikriniz hep sevgilide falan.
     patiklipengui
     Herkesin hayatına kimse karışamaz. Kapalılık sadece inandığı dinin gerekliliğidir. Kapalı olup dedikodu yapmak ya da namaz kılmamak gibi bir şey bu. Abartmayın, herkes dini dört dörtlük yaşamıyor, yaşayacak diye bir şey de yok. Ki din algısı sürü psikolojisinden ibaret toplumda. Ailemdeki kadınlar kapalı ben de kapanayım ya da baba zoruyla kapanıyor insanlar. Bu kadar sığ düşünmeye gerek yok. Olur, olmaz kimseyi ilgilendirmez senin günahın bana yazılmadığı gibi benimki de sana yazılmıyor. Bu konuya gelene kadar halledilmesi gereken birçok problem var takıldığınız nokta bu mu? Oldu olacak kapalılar görücü usulü evlenmeye devam etsin çarpık aile ilişkileri yüzünden bir nesil daha psikolojisi bozuk büyüsün. Ben bu tavrı yanlış buluyorum.
      tepeskupas
      Bunlara evet denirse, o zaman bunun tersi de düşünülebilir. Açık gezenler, kapalı gezenlere baskı yapmış olmaz mı? Açık gezenlerin modern, kültürlü, bilgili olmasına, kapalı kadınlara gerici, yobaz, cahil gözü ile bakılmasına sebep olmaz mı da denebilir. Tesettürlü kadınlar böyle bir şey düşünmediğine göre, açık saçık gezenler niye böyle düşünsün ki?
       samyeli90
       Neden olmasın ya onlarda sever bir erkeği bir ilişki yaşarlar
        eski_bi_tanidik
        İyi misinz ya sanki bi kapalılar musluman ona bakarsan açıklar da Müslüman açık olduğuna göre musluman olmasın o zaman onlar dq
         nazminaz
         kafasını kapatıyo insan kalbini değil bu ne saçma soru ya
          sezen_kose
          neden yapamasın ?
           minmina
           valla açıklardan daha hızlılar
            bilisimm
            Yıl kaç? Orta çağda falan olabiliriz herhalde, orta çağda ki insanlar bile bu tür saçma konuları konuşmazdı. Bizler yüz yıllardır aynı konuyu konuşup duruyoruz 100 yıl ileri gitsek dahi bu böyle kalacak maalesef. Artık aşın bunları tesettürmüş açıkmış, kapalıymış, tesettürlü bunu yapmış falan filan kimse sütten çıkmış ak kaşık değil herkesin eleştirilecek yanları var ilk önce kendinize bakmayı öğrenin sonra bakış açınız değişir zaten.
             onurcelik.moral
             Elbette olabilir, başka bir galakside yaşamıyorlar 😊
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.