Tersine İşleyen Hayat Kuralları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   En başat olanı birine ne kadar değer verirsen, ne kadar ilgi gösterirsen senden o kadar uzaklaşır. Bu ok prensibi ile açıklanıyor. Oku ne kadar sıkarsan senden o kadar uzağa gider. Bir ikinci tersine işleyen hayat kuralı, bir gerçeği ya da doğruyu birine ne kadar dikte etmeye çalışırsan o kişiyi ikna etmek o kadar zorlaşır. Korkularımızdan kaçmak yerine üzerine gittiğimiz de yenmemiz durumu da tersine işleyen bir hayat kuralı mesela.
    mevsimlerdensnbahar61
    Eğer ben birine değer veriyorsam ve o uzaklaşıyorsa o dahada uzağa gitsin zaten
     meyvesebze
     Bence de...
      ladydisko
      bir şeyi ne kadar istersen o istediğine ulaşamazsın bir türlü ulaşsanda çok geç olur ne kadar düzgün plan yaparsan kesin o planı mahvedecek olaylar olur
       detokssuyu
       Çok çalışılan sınavda hep aksilik yaşamak ve düşük not almak dahil mi bu tersine işleyen kurallara? Ya da bu durumu sadece ben mi yaşıyorum. Sırf bu yüzden ders çalışmayı bırakabilirim o derece büyük bir sorun hayatımda.
        sedefartuny
        Gözlemlerime göre biri bir durumu, olayı, olguyu ne kadar eleştiriyorsa, üzerine konuşuyor, sorun haline getiriyorsa orada bir yarası, açlığı olduğunu düşünüyorum. Şöyle diyebiliriz bir şey ne kadar reddediliyorsa o şey sana o kadar yakınlaşıyor.
         asit
         dakikalarca otobüs beklersin gelmez, çıkarır bi sigara yakarsın şıp diye damlar gelir
          dr.rock
          Hayır buna Frank-Starling yasası deniyor; Fizyolojik sınırlar içerisinde gevşeme esnasında kalp ne kadar kanla dolarsa(kalbe ne kadar gelirse), kasılma da o oranda fazla miktarda kan pompalanır. Yani kısaca kalbe ne kadar kan gelirse kalp o kadar kan pompalar. Ha ha Ben birini çok sevicem ve ben ne kadar seversem o kadar uzaklaşacak öyle mi?! Hiç sanmıyorum bebeğim. Bu sadece teknik bir konu. Bazen ufak minnacık ısırıklar gerekir. Heyecan diyorum Are you okey
           nykskaos
           "Kadınlar yanlış erkeğe aşık olur, erkekler ise doğru kadına yanlış yapar."
            nilaydio
            Paran varsa hiçbir şey almaz gezmezsjn. Yoksa her şeyi beğenirsin
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.