Temassız Kartın Hırsızlar İçin Şahane Bir Olay Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Haberlerde ellerinde pos cihazları ile gezen ve özellikle erkeklerin popolarına pos cihazını tutmak sureti ile hırsızlık yapan insanları görüyordum. Bugün farkettim benim de başıma gelmiş, büyük olasılıkla bu yöntemle değil ama temassız kartımın mağduru olduğunu düşünüyorum. 17 dolar tutarında üç farklı transfer gerçekleşmiş kartımdan. Nasıl olduğu hakkında bankamında benim de en ufak bir fikrimiz yok. Korona var, hijyen koşulları falan diyoruz ama bu temassız kart mevzu suistimale çok açık arkadaşlar.
    busrawashere
    kapattırdım
     detokssuyu
     Ellerinde pos cihazı ile gezen tiplerin fotoğrafları dolaşıyor sosyal medyada. Gerçekten bunu yapıyorlar. Bizim ülkemizde inovatif bir şey olmaya görsün zaten hemen dolandırıcılar teşne oluyor. Bu corona döneminde ne kadar da güzeldi oysa ki temassız kart kullanmak.
      sedefartuny
      İlk zamanlarından bugüne temassız kart kullanıyorum. Bir dolandırıcılık hikayesi ile karşılaşmadım henüz. Kocaman çantalar kullandığım kalabalık bir cüzdana sahip olduğum için olabilir mi acaba diye düşünmeden duramıyorum. Ben bulamıyorum kartımı o kalabalıkla pos cihazları da okumuyor olabilir.
       mrlawyerkk
       Bu konuda bankaların ürettiği tek çözüm limit. 10 lira da olsa giden benim param. Ben de bir çözümü olması gerektiği kanaatindeyim. Yıl olmuş 2020 temassız kartta kullanamayacaksak işimiz zor.
        okadin
        Ne ala memleket al eline pos cihazını hem gez hem insanların paralarını çal. Bankaların buna müdahale etmesi lazım. Çantamın içinden de çalışmayıversin bir zahmet temassız kartlar.
         ozlmli
         çok geçmiş olsun üzüldüm :(
          redblack
          Kredi karti kullanmiyorum, hesap kartimda da temassiz ozelligi var, cuzdanimin kartlik bolumunde de manyetik koruma var. Şimdiye kadar bir sorun yasamadim. Bir kez tatildeyken pos makinasindan kartimi kopyalamislardi, gece gelen bilgilendirme smsi ile durumu fark edip bankayla iletisime gectim 400 tl civarinda bir harcama olmuştu 10 gun icinde geri aldim.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.