5
11.1.2021
Telefon Tablet Kullanabilen Küçük Çocuklar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rarero
   Tehlikelidir. Ebeveynler susturma aracı olarak kullandıkları için telefon ve tabletler iş korkunç bir boyuta ulaşmış durumda. Bir yerde okumuştum ekrana dokunarak hayatı algıladıkları için bir noktadan sonra dokunarak hissetme özelliklerini yitirebiliyorlarmış. Gerçekten bunun bir yetenek olduğu değil tehlikeli bir şey olduğu öğretilmeli ebeveynlere.
    irmak676
    İnan ki bu maalesef kimsenin umrunda değil.
     badideasensei
     Kardeşim çok uslu bir çocuktu . Son 1 1 buçuk yıldır daha hırçın olmaya başladı. 5 yaşında ama gerçekten iletişim halinde olmazsak daha da kötü olacak diye korkuyorum. Dediğin gibi bir susturma aracı. Bizimle beraber bazen yemek yiyor. Bir konuda anlaştık ben pek ödül ile doğruya yöneltme taraftarı olmasam da sanırım son çarem :/ Git gide daha az ilgilenmeye başladı telefon bilgisayar gibi cihazlarla Puzzle yapıyor ya da resim çiziyor son zamanlarda. Hiç çizgi film izlemeyip oyun oynayarak geçirdiği gün ona dinozorlarla ilgili bir ansiklopedi tanıtacağım. Bir de normal geçirdiği günler ona dünya da yaşamış önemli kişilerden bahsedeceğim. Bir nevi süper kahraman deyince heyecandı. Umarım başarılı olurum
      patronice24
      Bir çocuk telefon ya da tableti eline alıp şifresini girip istediği herşeyi yapabiliyorsa eğer bu;çocuğun zeki olduğunu değil, anne ve babasının sorumsuz ve ilgisiz olduğunu gösterir.
       visnelikapkek
       -Bol bol çevresiyle oyun oynamaz ve tablet ile vakit geçirirse asosyallik başlar -Hareketsiz oturdukları için hareket ve motor becerileri gelişimi olumsuz etkilenir. -Oturma bozuklukları başlar. -Göz bozuklukları başlar. -Dikkat dağınıklığı problemi olabilir. -Oyunlarda kaybettikçe kabullenemez ve sinirler haliyle sinir bozuklukları tetiklenir. -Sadece kendi dediği olsun ister böylece davranış problemleri oluşabilir. -Çocuklarla ne kadar çok konuşur ve sohbet edersek dil ve beyin gelişimi o kadar artar. Llakin çok fazla tablet ve telefon ile vakit geçiren çocuklarda dil ve beyin gelişimi biraz yavaşlayabilir.
        cakrr
        Sanırım 6 Yaşındaki Kızıma Birazcık Buna Alıştıran Benim Suan Vermiyorum Ama Ne Yalan Söyleyim Cok Bunalınca Kendime Yol Olarak Onu Görüyorum Hemen Sussun Diye Yine Arada Bir Veriyorum Biraz Da Aslında Belki Haklı Bir Tarafım Yok Ama Çalışınca Gercekten Hem Ev Hem Çoçuk Hem İş Yorucu Geliyor Bazen Yorgun Bir Halde İlgisizlikten Bu Hataları Yapıyoruz Ama Umarım Devamlılığı Olmaz Teknoloji Çağı Ve Teknoloji Çoçukları Artık Daha Çabuk Kapıyorlar Herşeyi İyi Veya Kötü Sadece Takip Ettiğim Tek Nokta Yaşına Uygun Daha Bilgi Verici Birseyler İzlemesi Veya Oyunlar Oynaması Yanlış Bir Seçim Olsada Yaptıgım Takip Ediyorum Ama Herşeyini. 🤦🏻‍♀️
         eski_bi_tanidik
         Bir de telefonu bilen xocukga zeki diyen kitle var. Telefon aptalların bile kullanabilecegi bi düzeyde yapılmış zaten
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.