Teknoloji İlişkilerin Dostu mu Düşmanı Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sairsel
   Uzakları yakınlaştıran teknoloji yeri geldiğinde yakınları uzaklaştırıyor mu?
    cinayetvaraga
    Biz kendimizle düşmanız be şairim. yeryuzünde var olan her şey gibi teknoloji de kullanımımıza amade. lakin biz kendimizi köle ediyoruz. hem canımıza hem de insanlığımızın dogasına kastımız var.
     mevsimlerdensnbahar61
     Kesinlikle düşmanıdır ama bi açıdanda dostudur. Bi anlatımda tamda şöyle söylüyordu “eskiden insanlar yiyeceği kadar yemek yapardı artanını da komşusuna verirdi şimdi ise ürünler buz dolabı denen icatta ekşiyor ve bazen çürüyor artı olarak paylaşım dahada çok azaldı” yani arkadaşlar bir buzdolabının insan hayatına bu denli etki etmesi ve şu anki telefon ve sosyal medya furyası kesinlikle bizi beş misli daha iletişimden uzaklaştırdı ama bu sosyal medyanın artı yönü insanlar fikirlerini özgürce dile getirebiliyor ya da gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlar burdan çoğu kitlelere ulaşabiliyor. Evet iki açıdanda baktığımızda sosyal çevre azaldıkça medyatik sosyalleşme çoğaldı. eğer bunu orantılı kullanıyorsanız sorun yok elbette ve son olarak, gerçek dünya burdan daha mavi, gökyüzüne bakmayı unutmayın
      eski_bi_tanidik
      Aga internetle fln alakası yok. İnsanlar serefsizlesti. O kadar şerefsiz insan var ki, o kadar çok var ki yani insanlar o kadar çok aşırı derecede bencilleşti egoları boylarını aştı ki, insan hayret ediyor yani. Ben tiksiniyorum artık diğer insanlardan. Aşağılık pislikler. Saf iyi niyetli insanlar az artık. Ben bi çağın çoğundan nefret ediyorum.
       mrsnl33
       Bi taraftan sosyal medya vb. aracılığıyla sevdiklerinle iletişim kurabiliyorsun, böyle bi faydası var. Ama bi taraftan da, belki bütün vaktini telefon ya da bilgisayar vb. şeylerle geçirebiliyorsun Bu da yakın çevrendeki insanlarla iletişimini olumsuz etkiler bence.
        silmarillion
        Düşmanı
         caresizcare
         Düşmanı tabiki. Duygularını hissetmediğin bir insanı görsen ne fayda eder ki.
          1cerenaltay
          Yeri gelince dostu oluyor. Mesela Cimilli'yle dizi izliyoruz şu an 😌 Hem de Yüzüklerin Efendisi
           catherine-earnshaw
           Teknolojiyi kullananlara bağlı
            simerenyamdakicicek
            dostudur tabi .çabalayana ilişkilere de fayda sağlar mesela sanal ilişki fedakarlık isteyen harika şeydir şu an çiçeğimin burcu ,en sevdiği renk, ailesi gibi şeyler hakkında bilgim var nerdeen nereye bunlar hep benim çabam şahitsiniz şairsel abi eyw tavsiyeler işe yaradı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.