Tekbir Getirmenin Yangın Söndürmede En Etkili Silah Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   miller
   Cübbeli Ahmet böyle yazmış. Hadis-i Şerif'miş. Şöyle buyuruyormuş. "Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür"
   https://twitter.com/c_ahmethoca/status/1420745822392623113
   https://twitter.com/c_ahmethoca/status/1420745822392623113
   Herkesi Tekbir getirmeye davet ediyorum!
    patronicee
    Çamurdan yaratılan insanoğlu; evladının, eşinin veya sevgilisinin hatta sevdiklerinin ilgisizliğini hazmedemez ve adını anmamasını, unutmasını kabullenemezken sizi yaradan Allah'ın sizden ibadet, inanç, Allah'a olan teslimiyet ve güven istemesi, yaradanınızın adını zikretmenizi istemesi sizlerin neden zoruna gidiyor? Tedbir ve tekbiri laf salatasıyla ortaya koyup alaya vurana kadar, 'tedbir senden takdir Allahtan' sözünü de göz ardı etmeyin. İslamı karalayan aşırı dinci ve tarikatçıların safsatalarını hepimizin inandığı din olarak algılayıp dislam dinine inananları alaya vurmak doğru değil.
     _sofia_
     Tedbirdir o. Tekbir olsa duramazsın.
      cinayetvaraga
      Allahla muhammedle cennetle kandırmaya, akılla alay etmeye devam. sahtekar kan emiciler sizi.
       eski_bi_tanidik
       Hadisi şerif te söylüyo yani ister inanın ister inanmayın. Tabi sizin gibiler tekbir i de Suriyelilerde araplarda gördüğünüz için onlarla ozdeslestirip "bir Arap miyiz" dersiniz.
        plazacalisani
        yine ülkede şaka gibi bir gündemin olduğu bir gün..
         gizemino
         Of darladi yine bizi bu söylemler lütfen ya
          voila
          Çok pis sinirleniyorum, bu adamı cübbesinde boğucam.
           makeup_melis
           Bende şöyle bir şey bırakmak istiyorum;
           https://twitter.com/mustafaislamogl/status/1421048652068532225?s=20
           https://twitter.com/mustafaislamogl/status/1421048652068532225?s=20
           Tekbir getirmek yangını söndürmez, çok çelişkili bir durum. Tekbir getirmek bir motivasyon sözcüğüdür. Tekbir getirmek sadece bir yangın esnasında yangının bir an önce sönmesini Allah'tan dilediğimiz/istediğimiz bir sözcüktür, yangının kesin bitmesini garantileyen bir inanış değildir. Bunu kendi sosyal yaşantımızda bir şeye şaşırdığımız zaman aman allahım, hayır, olamaz, umarım olur gibi düşünüyorum. Tüm ülke toplansın tekbir getirsin o zaman ne gerek var yangın söndürme helikopterlerine? Ben peygamber efendimizin soyundan geliyorum deyip kendini şeyh olarak tanıtıp çok insan var ülkemizde. Her şeyi Allah' dan bekleseydik gökten para yağardı, çok dua ediyoruz. Umarım hayal ettiğim mesleğime kavuşurum gibi ve saire ama aşırı dinciler hiç bir şey yapmıyor sadece Allah' dan diliyor. Dua edebilirsin, dileyebilirsin, çok güzel hayallerin vardır ama senin de istediğin hayat için bir şeyler yapman lazım. Yangın söndürmede her şeyi Allah dan beklemiş gibi görüyorum bu sözü.
            detokssuyu
            Ayıp ediyorsunuz ama tekbirle çözülmeyecek hiçbir sorun yok. Üzüldünüz mü tekbir çekin sevindiniz mi tekbir getirin. Havuzda (ki Suriyeliler yapıyor) karada, denizde nerede bulursanız tekbir getirin.
             me_out_bye
             İkinci gönderisi güzelmiş. Gerisine karışmıyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.