Tebrikler! Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Sizsiniz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   iceel
   Ummadığınız bir anda devasa bir mirasa kondunuz. Öyle zenginsiniz ki son model bir Ferrari almak isteseniz, siz galeriden çıkmadan paranızın kazandığı faiz arabanın fiyatını ikiye katlar. Dünyanın en zengin on kişisi servetlerini birleştirse sizinkinin ancak yarısı eder. Tüm dünyadaki banka hesaplarına dağılmış haldeki paradan kazandığınız bir günlük faizle tüm hayalleriniz gerçeğe döner. Bu mirası bırakan kişinin bir de kehaneti var ; siz bu servete sahip olunca " insanlığa kaybettikleri geleceklerini geri vereceksiniz". Ne yapardınız? (Andreas Eschbach, Bir Trilyon Dolar adlı eserinin konusudur. Okumak isteyenlere tavsiyemdir. Para kavramına bakışınızı değiştirir. En azından benim için öyle oldu.)
    _sofia_
    Hiçbir miktar o kadar zahmete değmez. O kadar zahmet de bir işe yaramaz. Kendi hayatını yok edersin önce. Dünyanın en zengin kölesi olursun. Ve bazı gelecek ütopyaları parayla da değişmez. Değişti diyelim bir başkasınınki bozulur. Allah olsan olmaz yani.
     samyeli90
     İnsanlara kaybettikleri geleceği nasıl verebilirim ki onlar istemedikten sonra karşımda ki insan da isteyecek ki bir şeyler yapılsın ama önce kendi hayatımı kolaylaştırırım
      iceel
      Bu arada konudan bağımsız olarak bir sorum olacak. Biri başlığımın altına bir şeyler yazıyor ancak ben bunu göremiyorum. Bu davranışa anlam verebilen var mı? Yazıp sonra engellemek nedir Allah aşkına. Pre ergen yurduna çevirdiler burayı...
       iceel
       Aslında pek çok proje beklemiştim. İklim krizi, yoksulluk, savaşlar vs güncel konularla ilgili. Ancak görüyorum ki pek kimse böyle devasa bir servetin sorumluluğunu almak istemiyor. Çok mantıklı ve samimi bakış açıları okuyorum. Şaşırttınız beni.
        nazminaz
        parayı kendime harcarım tek lrvgekjgvne
         kojiro-
         Insanlarin kaybettikleri gelecekleri ben nereden bilebilirim ki? Para kaybetti diyelim belki de boyle hayirlisi olmus olabilir, kaybetmemis olsaydi basi belaya girebilirdi. Konu biraz genis gelecekleri kaybeden insanlar benim yuzumden mi kaybetmisler?
          esseref
          insanlıkla uğraşamam parayı sadece kendim için harcardım
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.