26
17.11.2020
Tayyip Erdoğan'a İtaat Edeceksiniz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Hükümete yakınlığıyla bilinen Mustafa Albayrak isimli şahıs canlı yayında muhalefeti hedef alarak "Tayyip Erdoğan'a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız" diye bağırdı. TV 100'de yayınlanan 'Ahu Özyurt ile 10'dan 12'ye programında Gazeteci Barış Yarkadaş ile yazar Mustafa Albayrak arasında sert bir tartışma yaşandı. Türkiye'deki yargının siyasetten hiçbir zaman bağımsız olmadığını belirten Albayrak, Barış Yarkadaş'a "Recep Tayyip Erdoğan'a itaat edeceksiniz. Ram olacaksınız. Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek, itaat edeceksiniz. Onun idaresi altında yaşayacaksınız" deyince tartışma çıktı. Mustafa Albayrak Yarkadaş'a "Erdoğan'a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız, onun idaresi altında yaşayacaksınız, Herkes Erdoğan'a ram olacak, Polislerimizi, askerlerimizi şehit edenlere destek vermeyeceksiniz, FETÖ'ye destek vermeyeceksiniz, FETÖ ile omuz omuzasınız. Ram olacaksınız, Biz yönetiyoruz Türkiye'yi, Erdoğan yönetiyor Türkiye'yi. Tıpış tıpış Erdoğan yönetiyor 2023' kadar" diye çıkıştı. Kuvvetler ayrılığını savunan Barış Yarkadaş ise "Yasama Yargı, Yürütme kuvvetler ayrılığı demokrasinin temel ilkesidir. Cumhurbaşkanı ayrıca AKP Genel Başkanı'dır. AKP Genel Başkanı'nın önünde gidip rütbesini ilikleyen hakim, hakim olamaz, savcı olamaz. Kim ram olacak, biz köle miyiz? Siz gidip ram olabilirsiniz, yurttaş boyun eğmez. FETÖ'yü siz beslediniz. Size bırakıyoruz FETÖ'yü. Ne adına konuşuyorsunuz? Siz ram olun, Cumhuriyet'in yurttaşları kimselere boyun eğmez!" diye karşılık verdi.
   https://twitter.com/aykiricomtr/status/1328647334549401600
   https://twitter.com/aykiricomtr/status/1328647334549401600
    rarero
    Fetö'ye destek vermeyin derken? Başımıza bunları musallat edenlerin kim olduğuna dair ufak da olsa bir fikrin vardır umarım...
     miller
     biz kimseye itaat etmeyiz. kudurmaya devam edebilirsiniz. biat yerini itaate bırakmış. köşeye sıkıştıkça daha da çok kuduruyorlar. itaat etmiyoruz. tamam mı koçum. kudurmaya devam edebilirsin.
      tsukyomi
      İtaatten başka bir şey bilmiyor ki garibim, yaratılışları böyle. Bilse onu söylerdi, çok şeyapmayın yani, üstüne gitmeyin yazıktır.
       cinayetvaraga
       Zamanın kralcıları da kraldan önce kaçmıştı imparatorluklardan, krallıklardan.
        irmak676
        Aynen, tamam.
         yerlihulk
         Peygamber ilan edin olsun bitsin babbaaa
          dedikoduvar
          Biat kültürü must go on
           roar
           Saysan olmaz sevsen olmaz. İki ucu da çiçekli değneğe dönüşmüş. Bu adam bunları söyledi diye belirli çevrelerden destek alıyor şimdi. Kimse demiyor ki ne itaati arkadaşım biz öyle bir şey demiyoruz. Çünkü tam olarak da istedikleri bu zaten. Delinin biri sesli dile getirmiş sadece. Çok da elim bir durum değil aslında.
            raselika
            Z kuşağı mensubu biri olarak söylemeliyim ki itaati pek sevmiyor bizim kuşak. Anne babanın sözlerine ve buyruklarına dahi boyun eğmiyorken konumu dışında herhangi bir "kişinin" sözünü dinleyeceğimizi sanmıyorum. Dinletemezsiniz çünkü.
             ozymandiase
             İtaat etmenin öncelikle sözlük anlamına bakalım. Söz dinlemek, boyun eğmek, verilen buyruğa uymak. (tdk) Evet vatandaş olarak söz dinlemeliyiz. Bu söz devlet yetkililerinin vatandaşlar için verdiği kararlar olur. Bunları vatandaş olarak dinlememiz gerekir. Bir kişinin sözünü dinlemek yani olay. Genel yasa ve kuralları dinlemek. Kimsenin idaresi altında yaşamak gibi bir mecburiyetimiz yok yani alan parçası. Devlet yetkililerinin bizim için aldığı kararları dinlemek zorundayız zaten. Çünkü belli müeyyideleri olur bu kararların. Haddini bil. Anlamları bil. Kavramları bil öyle konuş.
              pillowtalk
              Kula kulluk etmeye alışan zihinlerin aynı koyunluğu herkese empoze etmeye çalışma eylemleri. Siz nasıl bir kafa yaşıyorsunuz abi ya. Yani bu çıkar ilişkisinin çok ötesinde kalıyor artık. Bana öyle geliyor en azından. Parasını verenin düdüğünü çalma olayı sizde paranızı verenin düğün organizasyonunu yapmak falan gibi bir durum haline gelmiş.
               samanyolundan
               edecez tabii abi
                mrlawyerkk
                Tabi canım, bizde biri çıkıp itaat edeceksiniz dese de itaat etsek diye bekliyorduk. İyice yediniz hepiniz kafayı badem bıyıklı abiler.
                 okadin
                 Tıpış tıpış, ram etmek, itaat. Bu nasıl bir üslup beyefendi? Siz kimsiniz pardon?
                  detokssuyu
                  Allah Allah. Nedenmiş o? Ram mı olacakmışız? O ne demek? Ne diyor bunlar yine ya. Bıktık vallahi bıktık.
                   peripedia
                   İtaat mi? Neden birilerine itaat edelim biz ya. Erdoğan ya da başka biri. Hani kula kulluk etmiyordunuz siz? Hepiniz tek tipsiniz bari birbirinizle çelişen açıklamalar yapmayın ya hu.
                    gerginyou
                    Utanmasalar imanin şartlarına tayyibe itaat etmeyi ekleyecekler
                     bastimaminoasidi
                     Açık açık böyle konuşmak da ne bileyim
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.