Tayyip Erdoğan'a İtaat Edeceksiniz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Hükümete yakınlığıyla bilinen Mustafa Albayrak isimli şahıs canlı yayında muhalefeti hedef alarak "Tayyip Erdoğan'a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız" diye bağırdı. TV 100'de yayınlanan 'Ahu Özyurt ile 10'dan 12'ye programında Gazeteci Barış Yarkadaş ile yazar Mustafa Albayrak arasında sert bir tartışma yaşandı. Türkiye'deki yargının siyasetten hiçbir zaman bağımsız olmadığını belirten Albayrak, Barış Yarkadaş'a "Recep Tayyip Erdoğan'a itaat edeceksiniz. Ram olacaksınız. Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek, itaat edeceksiniz. Onun idaresi altında yaşayacaksınız" deyince tartışma çıktı. Mustafa Albayrak Yarkadaş'a "Erdoğan'a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız, onun idaresi altında yaşayacaksınız, Herkes Erdoğan'a ram olacak, Polislerimizi, askerlerimizi şehit edenlere destek vermeyeceksiniz, FETÖ'ye destek vermeyeceksiniz, FETÖ ile omuz omuzasınız. Ram olacaksınız, Biz yönetiyoruz Türkiye'yi, Erdoğan yönetiyor Türkiye'yi. Tıpış tıpış Erdoğan yönetiyor 2023' kadar" diye çıkıştı. Kuvvetler ayrılığını savunan Barış Yarkadaş ise "Yasama Yargı, Yürütme kuvvetler ayrılığı demokrasinin temel ilkesidir. Cumhurbaşkanı ayrıca AKP Genel Başkanı'dır. AKP Genel Başkanı'nın önünde gidip rütbesini ilikleyen hakim, hakim olamaz, savcı olamaz. Kim ram olacak, biz köle miyiz? Siz gidip ram olabilirsiniz, yurttaş boyun eğmez. FETÖ'yü siz beslediniz. Size bırakıyoruz FETÖ'yü. Ne adına konuşuyorsunuz? Siz ram olun, Cumhuriyet'in yurttaşları kimselere boyun eğmez!" diye karşılık verdi.
   https://twitter.com/aykiricomtr/status/1328647334549401600
   https://twitter.com/aykiricomtr/status/1328647334549401600
    miller
    biz kimseye itaat etmeyiz. kudurmaya devam edebilirsiniz. biat yerini itaate bırakmış. köşeye sıkıştıkça daha da çok kuduruyorlar. itaat etmiyoruz. tamam mı koçum. kudurmaya devam edebilirsin.
     yerlihulk
     Peygamber ilan edin olsun bitsin babbaaa
      rarero
      Fetö'ye destek vermeyin derken? Başımıza bunları musallat edenlerin kim olduğuna dair ufak da olsa bir fikrin vardır umarım...
       tsukyomi
       İtaatten başka bir şey bilmiyor ki garibim, yaratılışları böyle. Bilse onu söylerdi, çok şeyapmayın yani, üstüne gitmeyin yazıktır.
        cinayetvaraga
        Zamanın kralcıları da kraldan önce kaçmıştı imparatorluklardan, krallıklardan.
         irmak676
         Aynen, tamam.
          dedikoduvar
          Biat kültürü must go on
           roar
           Saysan olmaz sevsen olmaz. İki ucu da çiçekli değneğe dönüşmüş. Bu adam bunları söyledi diye belirli çevrelerden destek alıyor şimdi. Kimse demiyor ki ne itaati arkadaşım biz öyle bir şey demiyoruz. Çünkü tam olarak da istedikleri bu zaten. Delinin biri sesli dile getirmiş sadece. Çok da elim bir durum değil aslında.
            raselika
            Z kuşağı mensubu biri olarak söylemeliyim ki itaati pek sevmiyor bizim kuşak. Anne babanın sözlerine ve buyruklarına dahi boyun eğmiyorken konumu dışında herhangi bir "kişinin" sözünü dinleyeceğimizi sanmıyorum. Dinletemezsiniz çünkü.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.