Tartışma: Kadınların Çoğu Aşk İçin "İyi" Erkekleri Tercih Etmez; Zorbaları, Psikopatları ve Kabaları Tercih Ederler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gilad-pellaeon
   Redditte buna benzer bir başlık gördüm burada sormak istedim zaten direk başlığı çevirip buraya attım. Sizce kadınlar şiddet eğilimi olan başlıktaki gibi zorba kaba insanlara ve davranışlara karşı istek mi duyar yoksa tam tersimi? cevaplarınız düşünceniz nedir?
    _sofia_
    Şimdiiii! Bu konuya parmak basmanın o parmağı 5 duyu organına birden sokmanın vakti geldi de geçiyor! Gilad bebeğim bunu özelden de sormuştu fakat geniş açıklamayı burdan da yapayım. İyi dinleyin bazı az gelişmiş erkekler! " Bazı "... "Kadın güçlü erkek sever." Bunu duyduğunuzda kadın ağzını yüzünü morartmanızı değil korumanızı, güvende hissetmeyi, ( malum kadın yaradılış olarak daha kassız, kemiksiz ve duygusal bir canlı ) ister. Ayılar da güçlü ama bunu eşlerine karşı değil rakip ve avlanma için kullanıyor. "Kadın şehvetli, tutkulu erkeği sever." Bunu duyduğunuzda cinsel şiddete ya da tüm kadınlar üzerinde bu etkiyi denemek yerine aşkla bakın, tutkuyla dokunun, şehvetle sevin. Öküzler bile aksini yapmaz. "Kadın heyecanı sever." Olay çıkarmayın, sokakta kadını yerlerde sürüklemeyin, arabayı son sürat sürüp ölüm korkusu yaşatmayın. Birlikte bungee jumping yapabilirsiniz, mağaraya inebilir, yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Gerekli donanımınız varsa entelektüel birikiminizi aşk oyunları üzerinden onun üzerine salarsanız bu en heyecan verici olanı. Erkek kuşlar renkli kanatlarıyla sanatsal bir dans yaparak dişiyi heyecanlandırır misâl. "Kadın sahiplenilmek, kıskanılmak ister." İşte bu en çok yanlış anlaşılan durum. Hayır, hayır tüm erkeklere sövüp sayıp saldırmayın, kadının ne giydiğinden kahkahasïna kadar demir parmaklıklar ardında yaşatmayın. Onu dış etkilerden korumak, onun size sizin ona bağlılığınızı hissettirmek, biri kadınınıza bakıyorsa çaktırmadan belinden kavrayıp öperek " o benim " mesajı vermek kadını zaten içten içe mutlu ve memnun eder. Penguenler buna güzel bir örnek. Velhasıl demem o ki biz insan türünün kadınları oldukça şanssızız bu konuda. Ne istediğimizi anlamak zor falan da değil. Açık açık da anlatsak, örnek de versek, şekil üzerinde de göstersek bir şekilde ters tepiyor. Erkek soyu "bazı erkekler" hatalı üretim gibi. Neresinden tutsan elinde kalıyor. Neyi düşlersek de içimizde. İnsanı geçin efendim, hayvan gibi olun. Lütfen hayvan kadar olun yeter mk.
     eflayilmaz
     Başladık yine. Beyler böyle şeylere inanıp kibarligi iyiliği falan elden bırakmayın he. Yolunuzdan devam
      blondewitch
      Şöyle cümleler kurmak çok kolaydır; "Kadınlar erkekleri parası için ve psikopat oldukları için tercih eder." "Erkekler kadınların kalbini umursamaz, sadece bedeni güzel diye tercih eder." Ama bu kesinlikle sosyolojik değil, tamamen kompleksli bir bakış açısıdır bana göre. Ben ısrarla "kadınların/erkeklerin hepsi böyle" diye cümleler kuran insanlara cevap vermiyorum o yüzden. Altında genelde belli bir yaşanmışlığın kompleksi oluyor çünkü. Böyle insanlar yok mu? Elbette var. Ama farkındaysanız genelde birbirleriyle sevgili oluyorlar zaten. Bize ne ki? Benim karşıma çok güzel insanlar da çıktı, böyle düşünmeyen. Beni onlar ilgilendirir. Hep derim, umarım herkesin karşısına kendi gibi biri çıkar. Bu cümleye "evet" diyebiliyorsanız, zaten sallayın.
       patronicee
       Doğru ama bunu isteyerek yapmayız. Zorbalar, psikopatlar ve kabalar gerçek yüzlerini zaman sonra ortaya çıkarır. İlişkinin başlarında herşey harikadır taaa ki karşısındaki kadını kafasındaki kadın yapamayana kadar.
        tsukyomi
        Öyle olsaydı iyi erkeklerin soyu tükenirdi, zira doğa bozuk halkayı uzun vadede yaşatmaz. Bu düşüncedeki erkeklere soralım; siz iyi bir erkek misiniz? Cevabınız evetse tebrikler, beyninizi kullanmayan zorbalardansınız, çünkü bu bağlama göre iyiliğinizin çoktan tükenmiş olması lazım. Katillerine aşık hemcinslerim elbette var, keşke onların da soyu kurusa da sikko herifler baş göstermese. Ama onların olması tüm kadınların böyle olduğunu göstermez. Kadınlar hiçbir zaman zorbaları seçmez, o seçim kendilerine sahip arayan dişi köpeklerin ve baba arayışındaki kız çocuklarının tercihidir.
         disi.ejderya
         Ben biraz ozgur ruhlu, sert , kaba, kafasına göre takılan biriyim. Beni dizginleyebilecek bir erkek olması lazım.
          silmarillion
          Türkiye'de ne istediğini bilen insan azdır, bizim milletin karakteri kararsızlık. Herkes atıp tutar şöyle erkek istiyorum şöyle kadın istiyorum, sen bana ne verebileceksin, nasıl bir hayat sunacaksın diye sorduğun zaman bilmiyorum der kemküm eder, çünkü herkes bir ikizler kadını mübarek erkekler ikizler erkeği, little little into the middle insanlarıyız biz abicim ama öyle bir dünya yok. Erkeği ya da kadını koklayarak seçmeye çalışıyoruz adeta, bak yüzüne uymadı mı? Geç. Sonra tabii ki geriye suç makineleri ve ruh hastaları kalıyor seçenek olarak, öldürüldük, dövüldük diye ağlayan erkek/kadın aileleri dolu ortalık. Bence kim hangi frekanstaysa, nasıl bir enerji yayıyorsa o enerjiye uygun insanlarla karşılaşıyor. Normal kadın/erkek azaldığı için de cinayetler arttı dolayısıyla benim eyyorlamam bu kadar.
           kafatamircisi
           kadınların biri diğerine benzemiyor dostum neyi genelliyoruz. hatta bunu bir cinsiyete mal etmek de yanlış. çünkü insan davranışları kestirilemez. Kim kimi severse sever ama bi düşünürlerse bu kişi ilerde aileme veya bana zarar verirmi veya tehdit şahtaj gibi daha kötü şeyler yapabilir mi diye düşünsünsünler.
            eo110
            Herhangi birisini tanımanın çok uzun zamana yayılmasına gerek kalmadığı şu çağda bir erkek veya kadın hakkında yanıldım demek biraz absürt gibi sanki. Bazı kadın arkadaşlar bu erkek tavrını seviyor diye düşünüyorum. Acı ama bu gibi erkeklerden herhangi bir zarar gördüklerinde onları savunup destek olanlar ise aksi gibi düşünen kadınlar ve erkekler.
             strangestar
             Yomi görmesin Tartışmaya gelecek olursak bu konuda bir fikrim yok
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.