Tarkan'ın Trendyol Reklamından 30 Milyon TL Alması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gundemss
   Bugünde zenginin malı, züğürdün çenesini yoruyor. Sosyal medyadan kazanılan paralara şaşırmıyorum artık ama Tarkan'ın Trendyol reklamından 30 milyon alması da bir koymadı değil. Evet çok ünlü, yılların sanatçısı fakat bu da biraz fazla olmuş. Ne yapmış ki bu kadar para alacak? Önce reklamı izleyelim ;
   https://www.youtube.com/watch?v=crqkoP3lMRM
   https://www.youtube.com/watch?v=crqkoP3lMRM
   Gördüğüm kadarıyla pek bir şey yapmıyor sürekli söylediği şarkısının bir kısmını mırıldanıyor ve gidiyor. Kuryeci çocuk da 3 bin tl almış bu reklamdan. Hadi o yine bir şeyler yapıyor, daha uzun gözüküyor en azından. Adam 1 dakika gözüküp 30 milyon alıyor. Türkiye'de işler böyle demek ki adının, ününün olması yetiyor. Ben reklamı beğenemedim verilen paraya değmiş gibi gelmedi. Siz ne düşünüyorsunuz ? Tarkan'a verilen ücret fazla mı ?
    sairsel
    Ben daha yüksek meblağlar duymuştum ama 🤔
     peripedia
     150 Milyon TL diyorlar hocam. 30 Bin nedir ya Trendyol Danla Bilic'e bir story için 180 Bin falan veriyor. Yok yok 30 Bin değildir.
      theguard
      Milletin yediği kocaman paralar bize sadece onu yorumlamak kalıyor. Çok değil 5000 TL verin bu reklama yorum yapayım ben de kendi çapımda ünlüyüm.
       melina26
       Yuhhhh bı dk bile kalmiyo ekranda bu paralar çöpe gidiyo resmen
        alengirik
        Gerçek rakamı da ben vereyim kapatalım bu konuyu ne dersiniz?😂 15 Milyon TL
         biribizidurdursuncanim
         Sektör böyle dönüyor yapacak bir şey yok artık. Kurye çocuk Tarkan’dan daha fazla emek vermiş zaten😂 ama sektörde tanınmıyor o yüzden 3.000 lirayı duyunca hay hay diyor.
          rafadanlop
          Şu sektörde dönen paraları aklım hayalim almıyor. Adam 10 saniye görünüp 30 milyon alıyor. Acil Tarkan olmalıyım.
           alengirik
           Memlekette herkes herşeyi biliyor yine 😅 Farzedelim 30 milyon TL aldı. 1) Reklamcılar pazarlamayı bilimsel olarak ve onlarca yıllık deneyimleri ile yaparlar. Öyle yapmayıp şöyle yapsalardı daha iyi olurdu diyen arkadaşların reklamcılık kariyerleri kaç senelik merak ettim. Adamlar markalarının Türkiye'nin en büyük starının yanına koyuyorlar. Neden influencer marketing diye bir şey var? İndirip kuponu ile ciro arttırılabilseydi satış arttırılabilseydi tüm markalar kod dağıtıp satışlarını patlatırdı. Adamlar zaten indirim kodu dağıtıyor bu kendilerinden hiç alışveriş yapmamış insanları bağlamak için yapılan bir reklam. 2) Bu tarz kampanya dönemi reklamları marka bilinirliği değil satışa yönelik reklamlardır. Burada yapılan şey Tarkan'ı göstermek değil, bakın Tarkan bile trendyol'dan sipariş verip siparişi teslim alıyor algısı yaratmaktır. Yani insanların kendini Tarkan gibi hissedebilecekleri hiç bir olanakları yokken, onlara trendyoldan sipariş verip teslim alırken Tarkan gibi hissetme duygusunu satıyorlar. 40 senedir uygulanan bir yöntem. En iyi özetleyen de ALIRSIN FORD OLURSUN LORD sloganıdır. Oysa değil kargocu, 30 MİLYON teklif etmek çin Tarkan'ın kapısını çalan reklam ajansı bile önce Tarkan'ın asistanı ya da menejeri ile görüşmüştür. Tarkan'ın kapı açtığını düşünmek güzel masal. 3) 30 milyon bizim için çok büyük para olabilir. Euroya çevirdin im 3 milyon euro etmiyor. Türkiye'nin en büyük ve uluslararası tanınırlığı olan yüzünün bir reklamdan 3 milyon eurodan az alması ülkenin ekonomisi için utançtır. Sadece futbol ile ilgilenenlerin bildiği bir kaç orta halli futbolcunun yıllık reklam gelirlerine bakarsanız 30 milyon liranın komik olduğunu görürsünüz. 4) Zenginlerin freelance muhasebeciliğini yapan fakirlerin zengin olma ihtimalleri çok düşüktür. Hepimiz kendi ligimizde olmayan insanların kazançlarını hesap etmeyi bırakıp kendi kazancımıız ile yarışırsak ileride bugünkü kafamızla kıskanabileceğimiz bir hayata ulaşabiliriz. Bu para bizim vergilerimizden ödenmiyor. Parayı alan da bir şekilde vergisini ödüyorsa ne kazandıkları hesabını bizim sorabileceğimiz bir konu değil.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.