Tarikat Şeyhi Fatih Nusrullah'ın, 12 Yaşındaki Çocuğa İstismardan Tutuklanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Odatv'den Sami Menteş'in haberine göre, Uşşaki Tarikatı’nın dergahlarından birinin bulunduğu Sakarya’nın Akyazı ilçesinin Kuzuluk mahallesine geçtiğimiz perşembe günü Nurullah hakkındaki ihbar nedeniyle jandarma ekipleri geldi. Görgü tanıkları, Jandarma’nın ardından birkaç kişinin daha geldiğini yaşanan tartışmanın ardından tarikat mensuplarının Jandarmaların yanından bir adama saldırdığını söylediler. Görgü tanıkları, Jandarmanın biber gazı dahi kullanmasına rağmen, müritlerin saldırısını güçlükle durdurabildiklerini söyledi. Kavganın ardından Fatih Nurullah gözaltına alındı. Görgü tanıklarının 'jandarmanın yanında darp edilen biri vardı' dedikleri kişinin istismara uğrayan kızın babası olduğu ortaya çıktı. Darp sonucu babanın omzu kırıldı, belinde ve kolunda yaralar var. 12 yaşındaki Y. A. Temmuz ayında yaşanan cinsel istismarı anlatırken şu ifadeleri kullandı: “Olayın olduğu gün Fatih isimli kişi annemin telefonuna saat 20:30 – 21:00 arasında çay istediği şeklinde mesaj atmıştı. Ben de ona çay götürmüştüm. Bana ‘herkes kapıyı çalarak girer, sen çalmadan da girebilirsin’ dedi. Sonra bir şeyler daha istedi ben de getirmek için aşağıya gittim. İstediklerini götürmek için tekrar yukarı çıktım. Evin salonundaydık. Üst katta ben ve Fatih’ten başka kimse yoktu. Beni bana bir şey demeden dudağımdan öptü ben ona bir tepki vermedim. Çünkü korkmuştum. Ben üst kata çıktığım zaman her fırsatta beni öperdi ve anneme babama söylememem konusunda bana telkinde bulunurdu.” 12 yaşındaki Y.A., “dergahta” 10 yaşında bir kız çocuğunun daha olduğunu belirterek “O bana Fatih’in onu kucağına oturttuğunu anlatmıştı. Bu da benim yaşadığım olay ile aynı gün oldu” dedi. İfadede bulunan uzman ise Y.A.’nın ifadesinde cinsel istismara uğradığına ilişkin detayların olduğu bu beyanların da çevresel detaylarla desteklendiği belirterek, Y.A.’nın ifadesinin güvenilir olduğunu söyledi. Dava dosyasında Y.A.’nın ifadesinin haricinde Fatih Nurullah’ın Y.A.’nın babasıyla yaptığı ve yaşananları kısmen de olsa itiraf ettiği telefon görüşmesine ait ses kaydının olduğu da öğrenildi. Habere göre kaynaklar, Y.A.’nın ailesinin can güvenliklerinden endişeli ve çaresiz olduklarını söyledi. Kaynakların aktardığına göre tarikat müritleri aileyi, küçük kızın ifadesini değiştirmesi için ölümle tehdit ediyor.
    samyeli90
    Hep böylelerin den çıkıyor zaten din altına gizlenmiş soysuz itler
     fuckerfukara
     Anasını siktiğimin Arap döllerinden şaşırtmayan hareket. Keşke araplarla tanışmasaydık pis çöl bedevilerine dönüştük.
      sairsel
      sizin gibiler yüzünden insanlar dinden imandan soğudu bunun hesabını nasıl vereceksiniz?
       roxannee-
       Bıktık şu tarikatçilerden de onların iğrenç zihniyetlerinden de!!!
        me_out_bye
        Baskının sonucu her zaman patlak verir. Bunları iyi insanlar sananlar var yazık... Çok iyi komutlanmış çok iyi rol yapabiliyor bazıları diye. Kadın mı kalmadı memlekette pislik! Çocukla ne işin var. Hasta insanlar.. Toplumdan arındırılmalı bu tarz olanları. Çocuklarımız için tehlikeli bir durum. ☹😞😔 O miniklerde full saf temizlik mutluluk nereden bilsin aklına gelsin. Çok üzücü bir olay 😓😪😔😣😣😕. Bakıyor büyük insan , sakallı dede falan görüyor o kendi gözünden. Yavrucak ne bilsin minik kuş. ☹ Delirtmeyin la beni 😡. 🙅🏻‍♂️. -- Korkunç sözler korkunç !!! Şu ifadeye bak. Bunu söyleyen konuşan o minikler oluyor ha ? Ne kadar psikoloji parçalayıcı, bir insana yapılabilecek en kötü olay. Sizin insanlığınızı ##@##... Önce insan olun lan. Sonra ibadetine ezberine dergahina dernegine cartına curtuna abuk subuk işlerine bak. Ne bu 2 yüzlülük. Pislik!
         banyedimbentokum
         Çok yazık, dini var diye (!) ahlaka ihtiyacı olmadığını düşünen insanlar.
          mortie
          Kim bilir daha kaç çocuğa benzer şeyleri yaptı. Zaten 24 dakikalık konuşma kaydını dinlerseniz daha önce de böyle boklar yediği anlaşılıyor.
           herseyinaktivisti
           Babaannem hep dinini yaşayacaksan kendi kendine yaşayacaksın öyle dernek cemaat filan girmeyeceksin der. Haklı da kadın. Yıllardır kitabını okur namazını kılar, cemaati en fazla ölmüşlerimiz için toplar. Bir yasin okutur tamam. Duasını sessizce eder.
            daisyyy
            Yok artık ama ya! Ne istiyorsunuz küçücük çocuklardan he?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.