Tarihten Sadece Bir Yaşamı Seçme Şansın Olsaydı Hangi Hayatı Tercih Ederdin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   irfan-kal
   Şahsen her zaman istediğim bir hayat vardı oda eskiden Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmadığı kurulması için halkla Osmanlı ordusunun el ele bütün gücüyle mücadele ettiği bir zamanda Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluşu için cephede elimde silahla mataramda az suyla her an vatanı ölene dek koruyan bir Mehmetcik bir vatan sever olabilmeyi çok isterdim (şuan ve ergenlik hayatım dahil istediğim gibi gücüm ve yeteneğimin vardır hatta ailemin eskiden de çok şükür ekonomik olarak ortalama bir sınıfa sahibim o yüzden hayatta hiç bir şeyin keyfi veya istediğim hiç bir şey olmadığı için değil sadece içimde bunu yapabilmek adına yanıp tutuşan bir kavgacı ve korkusuz bir kişilik olduğu için detay vermek istedim herkeste istediği gibi hayatı ve tarihi buna göre yazmasını diliyorum meraklısına)
    moon-night
    başlığı beşinci okuyuşum ve hâlâ anlamadım
     irfan-kal
     ne zaman korksam ay dede den güç alırım bir mütdet geçin ce korkkusuzluğa eriştim sonucu neydi biliyon korkularım bir tane oldu ondan öyle korkuyorum ki karar vermekten kaçıyorum
      kafatamircisi
      https://music.youtube.com/watch?v=ltoxZ3q-2Aw&feature=share
      https://music.youtube.com/watch?v=ltoxZ3q-2Aw&feature=share
       patronicee
       Cahiliye döneminde olmuş olsaydım kız çocuğu doğduğum için muhtemelen henüz beşiğe konmadan mezara diri diri gömülecektim. Ohhhh miss, ne dert ne keder.bu hayatın hiç bir dönemi yaşamaya değmez ki zaten.
        badideasensei2
        Bu söylediklerime ne gözle bakarsınız ya da ne dersiniz bilemem. 1950'lere doğru doğup 68 kuşağından bir üniversiteli olmak isterdim. Ankara Hukuk öğrencisi ve FKF öğrenci delegesi ayrıca 11 Haziran 1968 DTCF ve Hukuk fakültesi işgaline tanık olmak isterdim. İşin içine şiddet girene kadar MTTB ve FKF yi birleştiren şeyler de vardı. 6. Filo eylemleri tüm öğrenciler katılacaktı ama öyle olmadı. Aslında o tarihte toplumun daha rahat olduğunu söyleyen bir çok yaşlı insan var. Buna rağmen insanlar hakkını arama çabasındaydı. O zamanlar yaşamak istemem de sanırım bu sebeplerden.
         tsukyomi
         1940'lar, Afrika Korps'ta Rommel'in kurmaylarından biri olmak. Ne tanklar, ne stratejiler, ne muhabbetler dönerdi be. Gerçi Rommel'in ölüm haberini almak çok koyacaktı ama olsun. Elbet bir gün konuşacağız komutanım :')
          timuti
          firavun..
           absurdizm
           hiç yaşamamayı
            aslinh
            yaşamamayı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.