Tarihi Diziler Neden Bütün Dünyada Bu Kadar Tutuyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   The Crown 11 Emmy ödülü kazanmış. Asla hak ettiğini de düşünmüyorum ama konumuz bu değil. Türkiye'de de Muhteşem Yüzyıl ile başlayan Diriliş Ertuğrul ile tamamen patlayan ve şu anda sürekli reyting rekoru kıran onlarca tarihi dizi var. Bu diziler neden bu kadar çok tutuyor. Tutmayan bir tarihi dizi görmedim. Bir de başka ülkelere de inanılmaz satılıyor. Sizce sebebi ne? Ben bir açıklama bulamıyorum çünkü
    me_out_bye
    Milliyetçilik duygularını gazlayıp sömürüyor. Bunu kendine bir vazife görüyor tarihimi vatanımı seviyorum diyen kişi. Diziyi izleyip WOHAAAAA HOHAAAA SÜPERİZ HURAAAAĞĞĞ yapıyorlar.
     marlyn
     o yılları merak ettikleri için, konuşma dilini,kıyafetleri,mekanları,insanların nasıl davrandığını, o zaman ki kültürle bu zaman arasındaki farkı görebilmek ve o yılları hissedebilmek içindir.
      milesov
      Millet ne görmek istiyorsa onu gösterdikleri için tutuluyor. Erkeklere milliyetçilik duygularını gazlayan diziler, kadınlara entrika ve töre dizileri. Sektör yıllardır bu ikisi arasında gidiyor. Ben bu dizilere tür olarak tarih değil de fantastik diyorum. Gerçek tarih ile isimler dışında hiç bir alakaları yok.
       cinayetvaraga
       Geçmişin kudreti, ihtişamına özen var. özellikle ulusalcı tabanlarda. tabi cücük gibi ülke vatandaşlarının da içinde kalan uhde vardır. kimi görsem izlerken hep "ahhh, vahhh" çekiyorlar.
        silmarillion
        Çünkü tarihi diziler güzel masallardır anlatılmaya ve dinlenilmeye doyulamayan:)
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.