Tanrı ve Dinler Üzerine Konuşmak İstiyorum
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   leb
   yıllar geçtikçe içimde bir parça bile inanç kırıntısı kalmadı bu dünyada koyulan yasakların ahirette ödül olması yeteri kadar saçma gelirken kötü bir insan olmanın cezası ateşte yanmakmış daha mantıklı bir ceza bulamadınız mı yazarken bunu? Din adamlarının ve peygamberlerin sadece toplumu kendi istediği doğrultuda sürmekten başka bir işe yaradığını düşünmüyorum ayrıca. Allah kitap amin şimdi bana oy ver, günahlarim şunlar şunlar peder kiliseye bağış yaptım bu arada. kader konusuna gelince babamız bir kez daha 31 çekse belki şu an olmayacaktık öyle değil mi?Kaza ve kader düşüncesi boğazımı sıkıyor resmen bana yolda birisi ateş edip öldürse bu benim kaderim mi şimdi ateş eden özür iradesi ile ateş etti ama bana?Belki çok mutsuz bir hayatım veya hayatınız var bunun gerçekten kaderiniz olduğunu düşünüp bunada şükür dememelisiniz çünkü her şey bence insanın kendi elindedir dünya tesadüflerden ibarettir eğer Tanrı varsa bile dünyaya söylediği kadar müdahale ettiği yahut her insanın bir kaderi olduğunu kabul etmiyorum. change my mind? cennet cehennem konusuna geri dönmek istiyorum ben gerçekten iyi bir insan olduğumu düşünüyorum vicdanım rahat ama sadece İslam'ın şartlarını red ettiğim için cehenneme gideceğim öyle mi? beni buna ikna edemezsiniz. Kafa sikmek istemiyorum ama yüz yıllar öncesinin mitolojisini bir kenara bırakmanin vakti geldi bence.
    leb
    ayrıca fotoğraf makinesi ve kamera çıktıktan sonra hiç bir mucize yaşanmaması da cabası 😆
     miller
      voila
      O mucizeler başlı başına kafa yeme sebebi zaten. Korkuyu kullanarak insanları dinlerine inandırmaya çalışmaları da apayrı bir komedi. Dünyada kaç trilyon insan var ama dinlerine mensup olmayanlar cehenneme gidecekmiş. Neymiş efendim araştırıp öğrenip müslüman olabilirlermiş. Ulan mal, bir Ege denizi mesafesinde doğsaydın haç kolyesiyle gezecektin. Neyse, dinler o zamanki toplumun şartlarına hizmet eden ve toplumu kontrol altında tutmak için uydurulmuş bir icattır, o yüzden de modern çağa ve farklı kültürlere uyum sağlayamaz. İnsanların boktan hayatını çekilesi kıldırtmak için ilahi adalet cennet cehennem diye millete umut zehirlenmesi yaşatmaları da beni çok üzüyor. Tanrı varsa bu kadar bizi sikleyen bir varlık olduğunu düşünmüyorum.
       tsukyomi
       Ben saldım bu konuyu. Yine bir dinsiz dog olarak arada Allah'la dertleşiyorum. Ya da sinirlendiysem bir kawga bir kaos. Kiminle konuşuyorsun diyen dindendönlere de Allah'la arama girme diyorum. Öyle yani, deşarj hep. Batak bu konu, insanı sinir stres sahibi yapar. İlla ortalık 32. Gün stüdyosuna döner. O yüzden hiç Doğu Perinçek'in öz gardaşı modumu açmıyorum, direkt Allah'la muhatap oluyorum.
        silmarillion
        Ben ortaya karışık ya tanrıyla tanrı oluyorum, dindarla dindar, alkolikle alkolik, keşle keş, ateistle en azılı ateist, çocukla çocuk, gençle genç vice versa. Kafa hep bin beş yüz olduğu için işlemciyi genelde ortamlarda boşa alıyorum, kime nasıl denk gelirse her nabza bir şöbiyet:)
         dinimizislam.com
         Merak ettiğiniz bütün bu konuları
         https://m.dinimizislam.com/detay.asp?id=15
         https://m.dinimizislam.com/detay.asp?id=15
         ziyaret ederek öğrenebilirsiniz..
          gulfemkaya
          İnanmanın iyi geldiği ve hisseden herkes inanmalı bence tabii ki ne yaomak istiyorsanız öyle ama ben hissediyorum ya
           domatescokpahali
           Dostum çizgide geziniyorum zaten tehlikeli cohhhh tehlikeli
            hayalperestbirii
            dinlerin insanlar için uydurulmuş oldugunu düşünüyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.