47
26.9.2020
Tanrı Ateist Mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   fuckerfukara
   Yaratıcının yaratıcısı olmadığına göre tanrı ateist midir? tanrıyı birisi yaratmış olamaz, çünkü o zaman tanrı olamaz. bizim bildiğimiz, daha doğrusu inanılagelen, doğurmamış ve doğurulmamış olduğuna inanılan tanrı eğer varsa, kendini yaratan biri olmadığı için herhangi bir tartışmaya yer bırakmaksızın ateisttir
    gregory_
    Tanrının inançlara ihtiyacı yok ki ateist olsun, inançları ortaya çıkaran onun varlığı veya varlığına inanılmaması, dolayısıyla Tanrı inançlar üstüdür. İnanılan ya da inanılmayan Tanrı kendi yarattıklarının inançlarına sahip olmak ile sorgulanamaz.
     fuckerfukara
     Abi şu soruyu git röportaj diye sor Avrupa da insanlar gayet normal algılar cevap verir felsefi bir soru ama millet dislike atıyor çok garip.
      dr.rock
      Tanrı yüce ve uludur. Tanrıya laf eden karşısında beni bulur. Onun yüzüne bi vurarsam görür sonra Cinsiyetsiz ve hacimsiz inanışların dünyevi tanımları olmaz. Mesela Tanrı erkek ya da kadında olmaz. Ama kadın olsaydı kesin çarlis teron olurdu. Erkek olsaydı kim olacağını tahmin edebilir misin Ufuk - Tabi ki sen abi - 😘
       fkrysrr11
       Yukarıda bi yerde bizi 7-24 gözleyen bir ateist tanrının var olduğunu sanmıyorum ( beni linçlemeyin😂)
        cinayetvaraga
        Her şeyi bir yaratan olduğuna inanırsan bu paradoks bitmez. Sadece dünyaya yaşam verecek kadar tanrı ise de o zaman gücünü sorgulasın.
         benita
         Nasıl yani tanrı kendine inanmıyor, takmıyor mu demek istiyorsun?
          mrs_furby
          Yaratıcıdan üstününü kabul etmiyoruz, tanrının var olduğunu inandığımız dinlerde, yani tanrı ateist değil.
           haletiruhiyeg
           Adı yaratıcı olduğuna göre, yaratıcı sadece yaratıcıdır. Ateist insandan olur. Yani insan ateist olabilir. Bi kuşun ateist olabileceğini düşünmediğim gibi ( ki şu an yazarken tatlı geldi böyle düşünmek ) tanrı da tanrıdır. Tanrı, tanrıisttir. Yaratiistir.
            paarantez
            neyyy
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.