Tanrı Ateist Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   fuckerfukara
   Yaratıcının yaratıcısı olmadığına göre tanrı ateist midir? tanrıyı birisi yaratmış olamaz, çünkü o zaman tanrı olamaz. bizim bildiğimiz, daha doğrusu inanılagelen, doğurmamış ve doğurulmamış olduğuna inanılan tanrı eğer varsa, kendini yaratan biri olmadığı için herhangi bir tartışmaya yer bırakmaksızın ateisttir
    mrs_furby
    Yaratıcıdan üstününü kabul etmiyoruz, tanrının var olduğunu inandığımız dinlerde, yani tanrı ateist değil.
     fuckerfukara
     Abi şu soruyu git röportaj diye sor Avrupa da insanlar gayet normal algılar cevap verir felsefi bir soru ama millet dislike atıyor çok garip.
      benita
      Nasıl yani tanrı kendine inanmıyor, takmıyor mu demek istiyorsun?
       paarantez
       neyyy
        gregory_
        Tanrının inançlara ihtiyacı yok ki ateist olsun, inançları ortaya çıkaran onun varlığı veya varlığına inanılmaması, dolayısıyla Tanrı inançlar üstüdür. İnanılan ya da inanılmayan Tanrı kendi yarattıklarının inançlarına sahip olmak ile sorgulanamaz.
         cinayetvaraga
         Her şeyi bir yaratan olduğuna inanırsan bu paradoks bitmez. Sadece dünyaya yaşam verecek kadar tanrı ise de o zaman gücünü sorgulasın.
          fkrysrr11
          Yukarıda bi yerde bizi 7-24 gözleyen bir ateist tanrının var olduğunu sanmıyorum ( beni linçlemeyin😂)
           dr.rock
           Tanrı yüce ve uludur. Tanrıya laf eden karşısında beni bulur. Onun yüzüne bi vurarsam görür sonra Cinsiyetsiz ve hacimsiz inanışların dünyevi tanımları olmaz. Mesela Tanrı erkek ya da kadında olmaz. Ama kadın olsaydı kesin çarlis teron olurdu. Erkek olsaydı kim olacağını tahmin edebilir misin Ufuk - Tabi ki sen abi - 😘
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.