11
21.7.2020
Tanıştığınız Kişinin T.C. Kimlik Numarasını İsteyin Nasihati
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Seda Sayan’ın tanıştığım erkeklerden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istiyorum açıklamasının ardından epey zaman geçmişti ancak bugün Pınar Gültekin’in evli ve bir çocuk babası Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmesi üzerine twitterda Sayan’ın kadınlara verdiği nasihat dolaşmaya başladı. Bu konu hakkında ne dio’sun?
    thetalentedmrripley
    Eski sevgilimle iş vesilesi ile tanışmıştık, birbirimizi de pek tanımıyoruz. Ilk randevuda e-devlet üzerinden nüfus kaydımı açıp göstermemi istemişti :) Boşandım diyen evli erkeklerden olup olmadığımdan emin olmak istemiş. Bana da mantıklı gelmişti, göstermiştim.
     mrlawyerkk
     Neden olmasın? Seda Hanım söylediği için çok tiye alındı ama maalesef kendini bilmeyen insanları bilmek için anlamlı bir hareket. Sadakat yeminlerine saygısı olmayan insanlar medeni durumları hakkında kolaylıkla yalan söyleyebiliyorlar. Hatta ve hatta adli sicil belgesine de bakmak gerekebilir.
      sozdedegilgozde
      Hiç aklıma gelmezdi böyle bir şey istemek. Artık kimseye güvenmemeye başladık. Bu güvensizlik gittikçe de artacak.
       shikato
       Bu konu biraz geniş şöyle olabilir eğer evlilik yolu gözüküyorsa güven tamsa verilebilir ama bu işi kötü niyetli insanlar da kullanabilir TC Numarası kişiye özeldir ve paylaşılması pek doğru olmaz ama çift birbirlerine güveniyorsa neden olmasın.
        criglernajjar
        TC kimlik numarasını istesen ne olacak?
         sedefartuny
         Anlamsız geldi bana. Kontrolünü sağlayabileceğin şey medeni durum, adli sicil ayıp olmaz diyorsan sgk dökümü. Hayatındaki insanın evli olduğunu düşünüyorsan ne işin var T.C. ile sonlandır ilişkiyi. Lütfen her şeyi bu kadar karmaşıklaştırmayalım. Hayatındaki insanın evli olduğunu düşünüyorsan göremesende bir şeyler yakalamışsındır. Kanıta ihtiyacın yok.
          rarero
          Günümüz şartlarında kulağa pek de saçma gelmeyen istek.
           volkanates01
           Kesin verir istesek zaten kesinnnn
            fuind
            Aşağı yukarı 10-15 sene sonra bunlara hiç gerek kalmayacak. Sıkın dişinizi.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.