Tam Kapanmada Olmamıza Rağmen Ülkede Her Gün Bir Eylem Yapılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Ülkece benim bildiğim kadarıyla 17 Mayısa kadar tam kapanma sürecine girmiştik. Dışarı çıkmamız yasak ve maddi cezası falan var. Bu bir haftadır her gün bir olay oluyor. Adana ve Giresun takımları Süper Lige çıktı diye herkes sokağa dökülür eylem yapar. Sevinç gösterilerinde kimseye de ceza yazıldığını görmedim ben. Filistin eylemleri için sürekli sokağa eyleme çıkma çağrısı var ya ya da görmüşsünüzdür sıfır sosyal mesafeli eylemler var. Filistinin kesinlikle yanındayım. Orada yaşananlara da çok üzülüyorum fakat burada sokaklara dökülmekle onlara nasıl bir yarar sağlıyoruz anlamıyorum. Şimdi bu Süper Lig şampiyonu açıklanınca bir de onun sevincine millet sokağa dökülür. Ee biz bunca zaman evde boşuna mı kaldık. Anlamadım ben. Bu kutlamalar canımızdan kıymetli mi?
    -lucy-
    Tam kapanma demek, biz kapattık siz iflah olmadınız, suç sizin demek için yapılan bir konuşmadır. Boştur. Tişikkirler.
     badideasensei2
     Filistin e destek verilmesini yanlış bulmuyorum ama oraya mühimmat desteği yapılması ya da bir şekilde İsrail'e karşı durulması için hükümete öneride bulunmak, iktidara seslenmek daha mantıklı olurdu bence. İşine gelince şov yapıyor herkes. Dün buna bir şekilde tepki gösterildi, peki bu gün, yarın ve sonraki günler çabuk unutuyoruz ama savaş devam ediyor. Diğer şeyler çok çok saçma böyle bir dönemde.
      pinkypie
      insanımızın ne kadar yobaz, ne kadar bilinçsiz olduğunun bir göstergesi daha işte. bayram namazı için camilere akın edicek insanlara da aynı gözle bakıyorum
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.