Takdir Edilmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   İşinizin gerektirdiği aslında göreviniz olan bir şeyi yapmaktan dolayı takdir edilmeyi beklemek bir kusur mudur? Motivasyon için takdir edilmek gerekli mi? Özgüven ile takdir etmenin bir ilgisi var mıdır? Takdir edebilmek bir erdem midir? Ben çoğu zaman kendimde takdir edilmek beklentisi oluştuğunu farkettim. İşim insanlara yardımcı olmak, canlarını ve mallarını korumak,kurtarmak olduğu için bu duygu ile çok karşılaşıyorum.Takdir edilmeyi beklemek belki masum olabilir ancak korktuğum şey,takdir edilme beklentim minnet duyulmasını beklemeye dönüşebilir mi?
    moon_night
    Pişt özet geçsenize üşendim
     tsukyomi
     Takdir edilmek özgüveni besler, bir nebze motive eder ama bir erdem değildir. İşimizi yaptığımız için takdir edilmeyi beklememek lazım, sonuçta zorla, istemeyerek yaptığımız bir şey değil bu. Bu yola zorlukları bilerek girdik. Emeğimizin karşılığı takdir olmamalı.
      mevsimlerdensnbahar61
      Geçen ablam bana bir kaç tane kalem verdi ve dedi ki “bunları çok çalıştığın için veriyorum” öyle güzel hissettim ki o an ve farkettim ki şu ana kadar yaptıklarım için ilk defa bi taktir mi desem hani işte ne denir böyle bi şey yaşadım ve dünyaları verse o sözü kadar iyi hissetrremezdi heralde bilmem benim için en çok sevinen yine bendim sanırım hani bu artık hayat tarzı haline geldi bende yani bekletin yok
       palmiye
       Zaten görevim olan bir işi gerceklestirdigim için takdir beklemem ama yerinde kullanılan ödül/ceza yöntemi hem öğrenmeyi kolaylaştırır hem de motivasyon sağlar. Doğru zamanda doğru dönütler şarttır.
        kitaptakikurt
        işimde takdir bekleyeceğim kimse yok ben ne dersem o patron benim kendi kendimi takdir edebilirim çok takdire ihtiyaç duyarsam asdfghjkl
         deniz006
         Yani kişiye güzel bir enerji veriyor taktir edilmek. Daha istekli oluyorsun..
          kania_
          Şuan okuyacam ama beynim almıyo
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.