Tacizin Kanıtı Olmaz mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   demli_cay
   Tacize uğradığını iddia eden kişilerin "kanıta ihtiyaç yok zaten kanıtlayamam ama tacize uğradım!" dediklerini görüyoruz. Peki hukuki olarak öyle mi? Beyan esastır ama beyan soruşturma açılması için esas alınır... Sonrasın da mutlaka bir kanıt ve delil olması gerekmez mi?
    tivayci
    şikayetin süresi, şüpheliyi tanıyıp tanımaması, üçüncü kişilere ne zaman ne şekilde anlattığı, mağdurun anlattıklarının tutarlı ve teknik delillerle örtüşmesi, şüpheliyle husumeti gibi konular her olayda değerlendirilmesi gerekir. Yargıtay uygulaması da ekseriyetle bu yönde. bunların ışığında değerlendirildikten sonra var denilebiliyorsa, başka bir delil olmadan da mahkumiyet verilebilir. bu gibi olaylar genelde iki kişi arasında geçer ve yüzde yüz ispatı her durumda mümkün olmayabilir.
     thetalentedmrripley
     “Hakimler, kanunu insafsızca yorumlardan, aşırı istidlallerden (sonuç çıkarmaktan) çekinmelidir. Çünkü, işkencelerin en kötüsü kanunla işkence etmektir. Kanunları tatbik ederken dikkat etmelidirler ki, korkutmak için konan şey 'zulme' alet olmasın.” Francis Bacon
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.