Tabelalardan "Meyhane, Tobacco Shop ve Nargile Cafe" İsimleri Kaldırılıyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK) başkanı olarak yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulunmuş. Bu düzenlemelerden bazılarını ise şu şekilde açıklamış : "Alkol ve tütün mamulleri satışı yapıldığını gösteren reklam niteliğindeki tabela ve ayaklı panoların kullanımı ile ‘meyhane, tobacco shop, nargile cafe’ gibi isimlerin dükkân ismi olarak verilmesinin önüne geçmeyi planlıyoruz. Yine özendirici ve kullanım alışkanlığının yaygınlaşmasına hizmet ettiğini değerlendirdiğimiz nargilelik tütün ürünlerinde aromanın yasaklanmasına yönelik düzenlemeler yapmak da eylem planlarımız dâhilinde bulunuyor."
   https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/abdullah-karakus/bagimlilik-salgindan-bile-daha-tehlikeli-6419940
   kaynak ve açıklamaların tamamı için bakabilirsiniz
   Daha dün Yeni Rakı'nın reklamını görüp hüzünlendikten sonra bugün bu haber beni çok üzdü. Bağımlılıklardan kurtarmaya yönelik hareketlerde bulunuyorlar diye düşünerek kendimi rahatlatmak istiyorum ama bir şeyi kısıtladıkça, o şey daha da değerlenmiyor mu? Bu kadar gizlemeye, üstünü örtemeye gerek var mı? Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    gregory_
    Oy kaybettikçe tribünlere oynama bu yoksa en büyük gelirlerine darbe vuracak degiller, dua etsinler sigara ve alkol tüketenlere.
     berat-albayrak-official
     kokusundan anlamayacağız sanki
      kisacadeniz
      Gerçekten böyle bir şeye gerek var mıydı?
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.