T.C. Sınırları İçinde Yaşayan Herkesin Bilmesi Gereken Haklar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   roar
   Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sonuçta. Birçok hakkımız var. Temel hak ve hürriyetlerimizi dahi bilmiyoruz ama arada işimize lazım olabilecek ve gündelik hayatta karşımıza çıkması muhtemel şeyleri bilsek fena olmaz. -Alt daireye su sızması sonucu tamir yaptırmayan kişinin, komşusuna tazminat ödemesi ve tamiratı yaptırması gerekir. -Sanığın sağ elinin işaret parmağıyla orta parmağının arasına baş parmağını sokup elini yumruk haline getirerek ve kolunu daha ileri uzatarak yaptığı el hareketi hakaret suçunu oluşturur. -Kendi Twitter hesabından, başka bir hesaptan atılan hakaret içerikli tweetleri retweet etmek suretiyle paylaşmak da suçtur. Aklınıza gelen, bildiğiniz veya yaşadığınız şeyler varsa bekleriz. Bilgilenelim Dio'cular.
    thetalentedmrripley
    4 kişilik bir ailenin AÇLIK sınırı (sadece gıda harcaması) 2.516,67 TL Evli, eşi çalışmayan, 2 çocuklu işçi için ASGARİ ÜCRET 2.435,19 TL Ayrıca açlık sınırının dahi altında asgari ücret vererek Anayasa 17. madde ve AİHS 2. madde ile bana tanınan YAŞAMA HAKKI'mı gasp ediyorsunuz derseniz; 'bence çok abartıyorsun al bu keyif çayını iç' lafını yutma karşılığında 1 kg Çaykur Rize Turist Çayı da kapabilirsiniz. Yine de açlık sınırının üstüne çıkamıyorsunuz ama 34 TL 34 TL'dir. Ha ne diyorduk. Yaşama hakkına sahipsiniz. Yersen
     nobodyy1
     Kendi minik uygulamanızda hakları düzeltemeyip, T.C. sınırlarına mı geçtiniz? Derdiniz ne sizin?
      sedefartuny
      Şans oyunlarından kazanılan para eşlerin ortak malı kabul ediliyormuş. Sayısal lotoyu tutturup önce eş sonra araba değiştirme tezi hoşça kal...
       gumball-w
       Kadınlar erkeklere hizmet etmek zorunda değildir Kadının kahkahasını değil çirkin zihniyetlerinizi susturmalısınız
        amakafamiznasiguzel1
        https://www.unicefturk.org/public/uploads/files/UNICEF_CocukHaklarinaDairSozlesme.pdf
        https://www.unicefturk.org/public/uploads/files/UNICEF_CocukHaklarinaDairSozlesme.pdf
         peripedia
         Bir ağacın kökü komşunuzun bahçesinde ama dalları sizin bahçenize sarkıyor ise o ağacın meyvelerini yiyebilirsiniz. Yine dalları kamusal alana taşan bir ağacın meyvelerini ağaç sahibinin rızası olmadan yiyebilirsiniz.
          unutulmus
          cinsel taciz sadece temas ile olmaz! reddedildiğin halde ısrarla evlenme teklif edersen ve şikayet edilirsen cinsel taciz suçundan yargılanırsın!
           redblack
           Eczacinin istedigi gibi sorgusuz sualsiz muadil ilac verme hakki var. İstediginiz kuruma sikayet edin bi cacik olmaz 😁
            yazar21
            Hangi haklar? Teorik olarak var olduğunu bildiğimiz ya da bileceğimiz ancak pratikte denk gelmesi imkansız olan haklar mı?
             mrlawyerkk
             Düğünde takılan takılar ile damat, gelinin rızası olmadan bekarlıktan kalma borçlarını ödeyemez.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.