Suudi Arabistan'da Teravih Namazının 10 Rekata İndirilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rahat
   "Suudi Arabistan'da Kabe ve Mescid-i Nebevi'de Ramazan ayı hazırlıkları corona virüsü salgını kapsamında tamamlandı. Bu yıl Ramazan ayında teravih namazlarının 20 yerine 10 rekat kılınacağı, itikaf yapılmayacağı açıklandı." Zamana ayak uyduruyor islam. Kurallar güncelleniyor.
   https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/suudi-arabistanda-teravih-namazi-10-rekata-indirildi-6343205/
   Haber
    veritas-vos-liberabit
    386 bini aşkın koronalı var orda. Bu yeni bir şey değil. Bu gibi durumlarda İslam kolaylık tanır okuduğun dinden bir haberin olsun yok güncelleme yok kaldırma falan... Bütün insanlık olarak birleşip neden İslam hakkında kötü şeyler yazma gereği duyuyorsunuz anlamıyorum. Mesele dinse Hristiyan ve diğer saçma sapan inanışlar ve doğurduğu sorunlar hakkında neden konuşmuyorsunuz.
     adem_albasan19
     Hz. Ömer zamanındaki cemaatle kılınan teravih namazlarının rekâtları konusunda yirmi ve on bir rekât şeklinde iki rivayet vardır (İbn Ebî Şeybe, el-Musannef, III, 392, 394). Kaynaklarımızda Hz. Ömer’in dönemiyle ilgili farklı rivayetler olmakla birlikte daha sonra teravihin yirmi rekât olarak yerleştiği ve günümüze kadar da cemaatle kılınarak böyle devam ettiği ifade edilmiştir (Bkz. İbnü’l-Hümâm, Feth, I, 485; Aynî, Umde, XI, 126-127; Mâverdî, el-Hâvî, II, 291; Şevkânî, Neylü’l-evtâr, III, 516, 521). Teravih namazı, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali dönemlerinden başlayarak günümüze kadar cemaatle yirmi rekât olarak kılınmıştır. Sahabeden kimse buna itiraz etmemiş ve âlimler tarafından da bu şekilde kabul edilmiştir. Günümüzde de, başta ülkemiz olmak üzere pek çok İslam ülkesinde teravih namazı cemaatle 20 rekât olarak kılınmaktadır. Bununla birlikte şunu da ifade etmek gerekir ki, teravih namazı nafile bir ibadet olduğundan, farz gibi telakki edilmesi de doğru değildir. Bu nedenle, yorgunluk, meşguliyet ve benzeri sebeplerle, teravih namazının evde 8, 10, 12, 14, 16 veya 18 rekât kılınması hâlinde de sünnet yerine getirilmiş olur. Ancak cemaate iştirak etmeye çalışmak daha iyidir.
      patiklipengui
      Nasıl yani istediğimiz gibi sünnetleri değiştirebiliyor muyuz?
       patronice24
       Bu tür olayları eleştirenler genellikle radikal islamcılardır. Bunun adı araştırmaksızın baltalamak. Ey inandım diyenler, kendi dininizden haberiniz yok. Allah inanın buyurmuş, inanmanız için kanıtlar göstermiş ama gene de düşünün aklınızı kullanın buyurmuş. Sorgulamadan inanmak ahmaklıktır. Emrolunduğu gibi dosdoğru olmamız dileği ile.
        asit
        Yeni güncelleme tam zamanında gelmiş.
         cansevim
         Zamanında bir imamımız bu konuda radikal bir hamle yaptıydı da .. olmadıydı
         https://www.youtube.com/watch?v=Dmo6eilN4yY
         https://www.youtube.com/watch?v=Dmo6eilN4yY
          gulun
          Teravihin farz olmadığından ve 20 rekat kılınması da önerildiğinden yani daha az kılınabildiğinden haberin yok.anladığım kadarıyla inançsızsın.bari araştırsaydın.kaldı ki Arabistan’da şu an islam tam olarak yaşansaydı insanların karantinada olması gerekirdi.
           dunyabarisi
           Sezon sonu indirimi
            cokbilmisdegilcokbilen
            Oluyor mu öyle kafana göre indirmek yahu ?
             kisi
             Kurallar güncellenmiyor. Namazın nasıl kılınacağı Kur'an'da yazmıyor. Kur'an'da yazmayan bir şey de kural olmuyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.