Sürekli Ne Yapmamız Gerektiğini Söyleyen İnsanlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Bu durum bir tek bana mı batıyor bilmiyorum ama bir konu hakkında tecrübesi olmasa bile sürekli yorum yapma ve yönlendirme isteği var insanlarda. Özellikle meslek seçiminde okuduğum bölümü öğrenmesin sakın, hemen bir b planı yapıyor kendi kendine polis mii olsan özelde çalışma büyük hata vb. Hiç benim fikrimin önemi yokmuş sadece o biliyormuş gibi işime, fikrime karışılmasını sevmiyorum. Deneyimleri olanların fikirlerine daha çok açığım ne de olsa yaşamış biliyor diyorum. Fikri olmadığı halde ay onu öyle yapma bunu böyle yap, benim dediğimi yap diyerek baskı yapanlar üzüyorsunuz... Bırakın hata yaparak yaşayalım.
    ideal
    banada batıyor bu konu yalnız değilsin... 🤝....
     yabadabadu
     muhatap olmam, diyaloğa bile girmem
      torture
      akrabalar diyorsun yani
       disi.ejderya
       Başımıza onlar yüzünden bir iş geldiğinde ise,senin beynin yok mu başkasının lafıyla hareket ediyorsun diyen insan türüdür.
        sairsel
        Hayatının yönetmenliğini başkalarına bırakırsan kimseye rol beğendiremezsin.
         eski_bi_tanidik
         Hayatım yargilanmakla geciyo amk çoğunlukla ev işlerinde akrabalar yapiyo okul konularında yok calismiyo etmiyo ailem akrabalarım sürekli elestiriyo. Ruh halim kötü olduğunda sürekli bisey yapmadan durduğum için ailem sürekli eleştirirdi takmıyom ama yeter amk ya azıcık anlayış gösterin bu kadar küçük şeylere önem vermeyin yeter ya. Biraz insanın mutluluğuna duygularına önem verin ya bunu tabiki bazı piç akrabalardan beklemiyom ama aile neden böyle yapıyo. Bu kadar dar bakmayın olaylara ev işleri insanın mutluluğundan dağa mı önemli amk ya Biraz anlaşılmak istiyorum wallahi çok haklı bi cümle bu. Makine değiliz sonuçta.
          dr_manhattan
          DIŞSAL MOTİVASYON dışarıdan gelen bir telkin kişinin içsel motivasyonunu düşürüp yaptığı işi gözünde değersizleştirir.kişi telkinden sonra yaptığı işi telkini yapan kişi için yapıyor psikolojisindedir artık.bazıları için de mekanizma tersten çalışır.içsel motivasyonu düşük olanlar dışsal motivasyondan yani telkinden fayda görenlerdir.bu farklılık insanın karakter tipiyle ilgilidir. ayrıca içsel motivasyon kavramını da inceleyebilirsiniz
           furkanbozkurt
           bize akıl vermeyi kesin ya. tek akıllı sizsiniz çünkü
            samyeli90
            Sinir olurum ya he he deyip geçiyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.