Sürekli Mültecileri Tartışmanın Mültecileri Daha Büyük Sorun Haline Getirmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   archie
   Bir sonuca varacak karar almaksızın sürekli olarak yapılan mülteci eleştirisi bu insanların daha da düşmanlaşmasına yol açmıyor mu ? Sürekli olarak böyle bir mobinge maruz kalan çocuklar bizim ülkemizde bizden nefret ederek yetişiyor
    sairsel
    Bu sorun her zaman tartışılmalı ve ülke gündeminden düşmemelidir çünkü mülteci sorunu beraberinde bir çok ekonomik ve toplumsal soruna yol açmaktadır. Bundan dolayı bizlerden nefret ediyorlarsa istedikleri kadar edebilirler. Unutmamak lazım ki bugün göz yumduklarımız yarın bize göz açtırmayacaktır.
     asit
     Ne zaman tartışalım abi bunları biz ? İyi sesimizi çıkarmayıp susalım evimizin içine kadar gelip döşeğimize girince mi konuşalım ? Bu kriz çoluk çocuk masumiyetinden çıkalı çok oldu, bu tamamen milli güvenlik meselesi haline geldi. 11 yıl önce gelmeye başladı bu çoluk çocuk diyerek göz yumup ülkeye sokulan insanlar, Türk'ün ekmeğini yiyip bugün büyüdü gelişti yine Türk insanını öldürmeye başladı. En masumları sokakta satırla kılıçla dolaşıyor. Bırakın artık bu masum mağdur edebiyatını. Türk'ün kendi toprağında alamadığı nefes başkasına haram olmalı artık.
      esseref
      iyi de büyük bir sorunlar zaten ve bence daha az bile konuşuyoruz. daha fazla konuşup bu soruna çözüm bulmalıyız
       catherine-earnshaw
       Yarın ülkemizden bizi kovacaklar. Arap sevicileri ve liboşları o zaman göreceğim ben. Ne Arapça tabela ne de daha fazla Suriyeli bebek istiyorum ülkemde. Milletimin değerlerini ve dilini korumayı savunuyorsam ve bu yüzden bana ırkçı diyeceklerse, buyursunlar desinler.
        coronavirus
        Yazar arkadaş güzel bir tartışma konusu başlatmış fakat herkes fikir beyan etmek yerine zihinlerindeki sıçmığı ortaya dökmüş. Mülteci meselesi çok yönlü bir problem. Tartışılarak yahut 'İstemiyorum' diyerek nihayete ermesi mümkün değil. Fakat sadece şunu söyleyeyim. Mültecilerin şu an burada bulunmasının en büyük nedeni Türkiye Cumhuriyeti iktidarı ve o iktidarın politikaları karşısında tepki göstermeyen halktır. 'Onların burada ne işi var?' demeden önce 'Neden buraya geldiler?' kısmını sorgulamak da gerek. Kendinizde hata aramayacağınız problem sağlıklı sonuçlar almanıza da engel olur. Bu insanların topluma entegresi sağlanabilir ya da güvenli alanlara geri gönderilir... Dünyada hepimize yetecek kadar yer de kaynak da var. Demografik yapıyı değiştirmek istiyorlar eleştirilerini de yersiz buluyorum. Kamusal alanın dizaynını AKP tek başına yapıyor zaten. Bunun için mülteciye gerek yok. Bir sürü değişken ve çözüme kavuşması gereken şey var. Rahatsız olduğunuz her şey bu ülkede yıllardır süregelen şeyler nefretinize bahane üretmenize gerek yok. Dürüst bir ırkçı olabilirsiniz karşılığını da alırsınız ;)
         coronavirus
         Evet etrafıma bakıyorum ve Arap, Türk, Kürt falan görmüyorum. Çünkü etnik kimliği ile ilgilenmiyorum. İnsan görüyorum. Gördüğüm insanlardan da rahatsızlık duymuyorum. Irkçı olduğunu kabullenmen güzel. Devam et ;)
          fulyacimm
          Çocuklar her zaman günahsızdır evet ama diğerlerinden gına geldi daha geçen sene bizim genç bir oğlumuzu öldürdüler kavga çıkınca bıçak taktılar. Yazık günah.
           bukafelos
           Napalım? Böyle bir sorun yokmuş gibi mi davranalım a.kodumun gerizekalısı seni. Herifler zaten düşman gibi davranıyor geldikleri ülkebin vatandaşlarına. Beynini siktiğime bak ya, sorunları tartışmaya tartışmaya 20 senede siktiler ülkenin belasını, Biz de analarımız babalarımız gib mal mal olanları seyredip susalım m? Ne kadar salak salak konuşuyorsunuz ya.
            silivri
            Öyle miymiş? Biz onlardan nefret ederek yetişiyoruz sanıyordum. Gerçekten çok saçma bir bakış açısı.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.