Sürdürülebilir Yaşam Önerileriniz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   heisenbergdio
   adını sıkça duyduğumuz bu kavramı bilmeyenler için kısaca açıklayayım sürdürülebilirlik bir kişinin doğa üzerindeki zararını en aza indirmek, canlı cansız tüm varlıklar, doğamızın devamı ve yenilenebilmesi için uğraşmak. benim severek benimsediğim bir olay siz de sürdürülebilirlik amacıyla yaptığınız şeyleri paylaşın.
    berat_albayrak_
    Güneş ve Rüzgar enerjisiyle yaşamak ve ambalajları çabuk çözünen maddelerden yapmak
     moon-night
     ölüp öbür tarafta devam edelim diyorum ben
      monaiman
      Zengin boy.
       miller
       etrafımda ege'ye yerleşip umduğunu bulamayan arkadaşlarım var. cidden zor bir şey bu sürdürülebilir yaşam olayı. sonuçta bir sistemin içinde sıkışıp kaldık ve para kazanamazsak halimiz itten beter olacak. ama bu hobi bahçeleri güzel alternatif. oralarda kendi tarımını yapıp en azından sağlıklı beslenebilirsin. tabi zenginsen..
        eski_bi_tanidik
        Yasam mi var ki sürdürülecek
         badideasensei2
         Şimdi öncelikle bunun için bazı insanların doyması gerek. Bana kalırsa bir şehirle başlatarak tüm ülkenin sonra tüm dünyanın enerjisini yenilenebilir hale getirmek mümkün. Ama bazılarının para kazanması gerektiği için ne yazık ki göz ardı edildiğini düşünüyorum. Tarım öncelik kazanmalı. Teşvik artırın, para verin falan demiyorum, sadece yine sözünü ettiğim aç yaratıklar biraz olsun doyabilirlerse tarıma kolaylıkla yer ayrılabiliriz. Bakin ciddiyim köye dönüşler bu şekilde artar. Genç nüfus tarıma ilgi duyarsa ve daha kolay erişebilirlerse her şey rahat işler. Tarım sadece emeklilerin uğraşacağı bir iş haline geldi ne yazık ki. Ben de konusuyorum işte ama belki bir gün 😌
          absurdizm
          bol bol ağaç dikelim bence
           asit
           Çocuk yapıp bu bilinci ona kazandırmak olabilir mi ? Bana olur gibi geldi de..
            kisi
            Kullandığım eskimeden yeni kıyafet almam. Dışarıda yırtık pırtık da gezmiyorum tabi. Eski kıyafetleri evde giyiyorum. İyice eskileri boya yaparken, mantar toplarken vb. kullanıyorum. Aklıma ilk gelen buydu. Bir de otobüse, arabaya binmek yerine mümkünse yürürüm. Bunu otobüse binmeyeyim diye yapmıyorum, yürümeyi seviyorum ama katkı katkıdır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.