Süper Medeni Ateist Tipi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi twitterda ateist yazdım merak edip bu sayfa çıktı 20k kadarda bir takipçi kitlesi var bu beyefendi/hanımefendi diģer dinlerin medeniyeti demokratlığı bozduğunu (aslında daha ağır şekilde diyor) kimsenin bunlara maruz kalmak zorunda olmadığını söylüyor ki böylede düşünebilir saygı duyarım fakat attığı tweetler bir insanın manevi inancına saldırı niteliğinde bunu yaparken ateizmi değilde ahlaksızlığı koruduğunun farkında değil mi? Ezanı arap çığrığı diye adlandıran bir kişi inancına dahw doğrusu inanış şekline düşüncelerine saygı duymamızımı bekliyor? Yoksa saygı duymasanızda olur ben sadece demek için diyorummu diyor? Böyle ateistler ateizmin arkasına saklanarak özel hayatlarındaki ezilmişliklerini manevi inançlardan çıkartıyor bence
    thetalentedmrripley
    Ben kategorileştirme ve sınıflaştırmaya karşıyım. Benim için hepsi gavur :)
     _gizem_
     aklıma bu geldi alakasız bi şekilde
     https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
     https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
      me_out_bye
      Ah benim 11santim yarı soyuk eğimli muzlu ah. - Aklını nelere yoruyor ya. Dipnot beni engellediydi göremez.
       cinayetvaraga
       hesabın adı bile çiğ. Aklı başnda, inançsız bir insan kendini ifşa edercesine bir hesap açıp da böyle paylaşım yapmaz. bunlar akılcı paylaşımlar değil. provakatif hamleler. ya kasıtlı yapıyorlar ya da troller.
        sairsel
        Her türlü inancını veya inançsızlığını insanların gözüne gözüne sokarsan karşı tarafı rahatsız edersin. Saygı göstermeyenin saygı beklemeye hakkı yoktur!
         dr.rock
         ETKİ / TEPKİ Bu mesajları yazan= Saygısızlık etmiş Bu mesajları yazmaya iten = Siyasal ve ekonomik islamın baskıcı ve tekelci rejim kaygısı İslama zarar veren = Din siyasetinden maddi kazanç sağlayanlar Dini koruyan = Laiklik Kızmamız gerekenler = 1) Din siyasetinden kazanç sağlayanlar 2) Bu mesajları yazan Yapmamız gerekenler = 1) Dini istismar edenleri seçmemek 2) Empati kültürünü oturtmak 3) Okumak KUPAYNANDA ANLATAYIM MI?
          ezgizm
          Saldırı içermiyor sadece üslubu kaba. Bir ateist olarak kaba dilini desteklemesem de haklı buluyorum. Zira ben bir mahallede 3 farklı minareden ardı ardına duymaktan bıktım. Kimisi işini sanat gibi yapar oturur dinlerim ama bu kadar kalabalık bir ses oluşturmalarını saçma buluyorum. Bu bir suç olmasına rağmen kimse bunu konuşmuyor. Bir minareden bir ezan duyurursun bu uygundur saygı duyarım ama 3 minareden ardı ardına okunması gürültü olur ve ben buna asla saygı duymam.
           gulun
           maalesef belirli kitlenin hatalarından dolayı inançlı insan öcü veya medeniyetsiz gibi bir algı var.bu tam tersi içinde geçerli.ancak islam asla dine veya inançsızlığa saygısızlığı veya dayatmayı emretmez.hoşgörüyü ve insani ahlakı emreder.ahlaksızlıkların sonucunda ise bir karşılık bir ceza vardır.yani hiçbir yaptığın iyi veya kötü şey karşılıksız kalmayacaktır.bunda medeniyetsizlik göremiyorum şahsen. ezan ile alakalı olarakta bence artıları çok fazla mesela hayat bir düzen katıyor vakitleri bildirerek..tabii ki de müslüman olmayanlar için saçma bir durum olabilir mesela benim evimin yanında cem evi var onlarda değişik birşey okuyorlar ama asla bundan dolayı söylenmedim.Çünkü inancım HOŞGÖRÜ ve SAYGIyı emrediyor..bu yüzden ezana vs hakaret edenleri söylenenleri kınamıyorum inançları veya inançsızlıkları bu şekilde olabilir..herkes inancına göre yaşasın.
            tiroyitbezi
            Ateist(!)lerin inançlı insanların ezanına kurbanına saldırma fikri ve gayesi kimse kusura bakmasın ama asıl yobazlık budur. Zira ateist kimseye tanrı olmadığını kanıtlamaz kanıtlayamaz çünkü tanrı yoktur onun için. Dedik ya popiler kültür adı altında 'ben de bir yerlere katılayım de bana da şöyle böyle desinler' hevesi. Keşke bu hevesi böyle saçma amaçlar yerine işe yarar işlerde kullansalar. Ve anlamadığım bu ülkede doğmuş büyümüş bir insanın hala ezana alışamamış olması. Turistler bile alışıyorken bizim insanımız alışamıyor. İlginç.
             bisosyolog
             Ateizmin de büyük bir kısmı gösteriş oldu çünkü. Bunu her ateist için söylemiyorum. Nasıl ki dinini herkes doğru yaşamıyorsa, inançsızlığı da doğru yaşayamıyorlar. Empati, hoşgörü, iyi niyetin din ya da dinsizlikle alakası yok. İnsan olmakla alakası var.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.