Süper Medeni Ateist Tipi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi twitterda ateist yazdım merak edip bu sayfa çıktı 20k kadarda bir takipçi kitlesi var bu beyefendi/hanımefendi diģer dinlerin medeniyeti demokratlığı bozduğunu (aslında daha ağır şekilde diyor) kimsenin bunlara maruz kalmak zorunda olmadığını söylüyor ki böylede düşünebilir saygı duyarım fakat attığı tweetler bir insanın manevi inancına saldırı niteliğinde bunu yaparken ateizmi değilde ahlaksızlığı koruduğunun farkında değil mi? Ezanı arap çığrığı diye adlandıran bir kişi inancına dahw doğrusu inanış şekline düşüncelerine saygı duymamızımı bekliyor? Yoksa saygı duymasanızda olur ben sadece demek için diyorummu diyor? Böyle ateistler ateizmin arkasına saklanarak özel hayatlarındaki ezilmişliklerini manevi inançlardan çıkartıyor bence
    thetalentedmrripley
    Ben kategorileştirme ve sınıflaştırmaya karşıyım. Benim için hepsi gavur :)
     gregory_
     Saygı ne zor şeymiş ya, istediğine inan ama her inanca saygı göster tek akıllı kendini görmek nedir? Ilgi çekme derdindeki tipler sadece.
      _gizem_
      aklıma bu geldi alakasız bi şekilde
      https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
      https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
       me_out_bye
       Ah benim 11santim yarı soyuk eğimli muzlu ah. - Aklını nelere yoruyor ya. Dipnot beni engellediydi göremez.
        cinayetvaraga
        hesabın adı bile çiğ. Aklı başnda, inançsız bir insan kendini ifşa edercesine bir hesap açıp da böyle paylaşım yapmaz. bunlar akılcı paylaşımlar değil. provakatif hamleler. ya kasıtlı yapıyorlar ya da troller.
         sairsel
         Her türlü inancını veya inançsızlığını insanların gözüne gözüne sokarsan karşı tarafı rahatsız edersin. Saygı göstermeyenin saygı beklemeye hakkı yoktur!
          dr.rock
          ETKİ / TEPKİ Bu mesajları yazan= Saygısızlık etmiş Bu mesajları yazmaya iten = Siyasal ve ekonomik islamın baskıcı ve tekelci rejim kaygısı İslama zarar veren = Din siyasetinden maddi kazanç sağlayanlar Dini koruyan = Laiklik Kızmamız gerekenler = 1) Din siyasetinden kazanç sağlayanlar 2) Bu mesajları yazan Yapmamız gerekenler = 1) Dini istismar edenleri seçmemek 2) Empati kültürünü oturtmak 3) Okumak KUPAYNANDA ANLATAYIM MI?
           ezgizm
           Saldırı içermiyor sadece üslubu kaba. Bir ateist olarak kaba dilini desteklemesem de haklı buluyorum. Zira ben bir mahallede 3 farklı minareden ardı ardına duymaktan bıktım. Kimisi işini sanat gibi yapar oturur dinlerim ama bu kadar kalabalık bir ses oluşturmalarını saçma buluyorum. Bu bir suç olmasına rağmen kimse bunu konuşmuyor. Bir minareden bir ezan duyurursun bu uygundur saygı duyarım ama 3 minareden ardı ardına okunması gürültü olur ve ben buna asla saygı duymam.
            gulun
            maalesef belirli kitlenin hatalarından dolayı inançlı insan öcü veya medeniyetsiz gibi bir algı var.bu tam tersi içinde geçerli.ancak islam asla dine veya inançsızlığa saygısızlığı veya dayatmayı emretmez.hoşgörüyü ve insani ahlakı emreder.ahlaksızlıkların sonucunda ise bir karşılık bir ceza vardır.yani hiçbir yaptığın iyi veya kötü şey karşılıksız kalmayacaktır.bunda medeniyetsizlik göremiyorum şahsen. ezan ile alakalı olarakta bence artıları çok fazla mesela hayat bir düzen katıyor vakitleri bildirerek..tabii ki de müslüman olmayanlar için saçma bir durum olabilir mesela benim evimin yanında cem evi var onlarda değişik birşey okuyorlar ama asla bundan dolayı söylenmedim.Çünkü inancım HOŞGÖRÜ ve SAYGIyı emrediyor..bu yüzden ezana vs hakaret edenleri söylenenleri kınamıyorum inançları veya inançsızlıkları bu şekilde olabilir..herkes inancına göre yaşasın.
             tiroyitbezi
             Ateist(!)lerin inançlı insanların ezanına kurbanına saldırma fikri ve gayesi kimse kusura bakmasın ama asıl yobazlık budur. Zira ateist kimseye tanrı olmadığını kanıtlamaz kanıtlayamaz çünkü tanrı yoktur onun için. Dedik ya popiler kültür adı altında 'ben de bir yerlere katılayım de bana da şöyle böyle desinler' hevesi. Keşke bu hevesi böyle saçma amaçlar yerine işe yarar işlerde kullansalar. Ve anlamadığım bu ülkede doğmuş büyümüş bir insanın hala ezana alışamamış olması. Turistler bile alışıyorken bizim insanımız alışamıyor. İlginç.
              bisosyolog
              Ateizmin de büyük bir kısmı gösteriş oldu çünkü. Bunu her ateist için söylemiyorum. Nasıl ki dinini herkes doğru yaşamıyorsa, inançsızlığı da doğru yaşayamıyorlar. Empati, hoşgörü, iyi niyetin din ya da dinsizlikle alakası yok. İnsan olmakla alakası var.
               mrlawyerkk
               Çünkü ateizm de popüler kültür haline geldi artık. Gençler arasında kabul görme, belirli bir gruba ait olma ya da marjinal olma anlamına geliyor ve bu gibi tweetlerde onlardan çıkıyor. Bunun içsel bir durum olduğunu anlayamayanların, bu gibi durumlarla, kimliklerle var olabilenlerin zırvaları sadece. Ateizmi temsil etmiyor.
                aslanburcubirisi
                Kendini belli bir dini inanca sahip değil diye medeni sanan insan yanılışı. Dini inancı olanlar inanmayanları kötü bir insan olmakla, dini inancı olmayanlar ise diğerlerini cahil olmakla yaftalamasa keşke. Ama nerde? Herkes inanç özgürlüğüne sahiptir. Camilerde de ezan seslerini duymaktan rahatsız olmanız kimsenin umrunda değil. Müslümanların çoğunluk sayıya sahip olduğu bir ülkede camilerin ve ezan seslerin olması kadar normal bir durum yok değil mi? Bu ülkede namaz kılan insanlar var ki böyle bir gereksinimde var. Ayrıca ezan sesi neden bir insanı rahatsız eder anlamıyorum. Müslüman olanları namaza davet amaç, müslüman olmayanlara küfür edilmiyor. Çok rahatsız oluyorsan camını perdeni kapatırsın olur biter. Ama illa din düşmanlığı yapıcaz.
                 dr.rock
                 Dinlerin ilahi olmadığının en büyük kanıtı gerçek dindarların yaptığı kıyamlardır. Başka kanıt aramaya gerek mi var.
                  roar
                  Medeni olmaktan kasıt ne tam olarak. Medeni insan her inanışa her görüşe her fikre saygı duyar. Onaylaması gerekmez ama saygı duyar. Hatta nefret bile edebilir ama saygı duyar. Medeni olmak bunu gerektirir çünkü. Herkesin dini inanışına da dini yaşayış şekline de saygı duymak zorundayız ta ki bir başkasının sınırını ihlal edene kadar.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.