Süper Medeni Ateist Tipi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi twitterda ateist yazdım merak edip bu sayfa çıktı 20k kadarda bir takipçi kitlesi var bu beyefendi/hanımefendi diģer dinlerin medeniyeti demokratlığı bozduğunu (aslında daha ağır şekilde diyor) kimsenin bunlara maruz kalmak zorunda olmadığını söylüyor ki böylede düşünebilir saygı duyarım fakat attığı tweetler bir insanın manevi inancına saldırı niteliğinde bunu yaparken ateizmi değilde ahlaksızlığı koruduğunun farkında değil mi? Ezanı arap çığrığı diye adlandıran bir kişi inancına dahw doğrusu inanış şekline düşüncelerine saygı duymamızımı bekliyor? Yoksa saygı duymasanızda olur ben sadece demek için diyorummu diyor? Böyle ateistler ateizmin arkasına saklanarak özel hayatlarındaki ezilmişliklerini manevi inançlardan çıkartıyor bence
    me_out_bye
    Ah benim 11santim yarı soyuk eğimli muzlu ah. - Aklını nelere yoruyor ya. Dipnot beni engellediydi göremez.
     _gizem_
     aklıma bu geldi alakasız bi şekilde
     https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
     https://www.youtube.com/watch?v=ovvAWK1DgaU
      cinayetvaraga
      hesabın adı bile çiğ. Aklı başnda, inançsız bir insan kendini ifşa edercesine bir hesap açıp da böyle paylaşım yapmaz. bunlar akılcı paylaşımlar değil. provakatif hamleler. ya kasıtlı yapıyorlar ya da troller.
       ezgizm
       Saldırı içermiyor sadece üslubu kaba. Bir ateist olarak kaba dilini desteklemesem de haklı buluyorum. Zira ben bir mahallede 3 farklı minareden ardı ardına duymaktan bıktım. Kimisi işini sanat gibi yapar oturur dinlerim ama bu kadar kalabalık bir ses oluşturmalarını saçma buluyorum. Bu bir suç olmasına rağmen kimse bunu konuşmuyor. Bir minareden bir ezan duyurursun bu uygundur saygı duyarım ama 3 minareden ardı ardına okunması gürültü olur ve ben buna asla saygı duymam.
        thetalentedmrripley
        Ben kategorileştirme ve sınıflaştırmaya karşıyım. Benim için hepsi gavur :)
         dr.rock
         ETKİ / TEPKİ Bu mesajları yazan= Saygısızlık etmiş Bu mesajları yazmaya iten = Siyasal ve ekonomik islamın baskıcı ve tekelci rejim kaygısı İslama zarar veren = Din siyasetinden maddi kazanç sağlayanlar Dini koruyan = Laiklik Kızmamız gerekenler = 1) Din siyasetinden kazanç sağlayanlar 2) Bu mesajları yazan Yapmamız gerekenler = 1) Dini istismar edenleri seçmemek 2) Empati kültürünü oturtmak 3) Okumak KUPAYNANDA ANLATAYIM MI?
          sairsel
          Her türlü inancını veya inançsızlığını insanların gözüne gözüne sokarsan karşı tarafı rahatsız edersin. Saygı göstermeyenin saygı beklemeye hakkı yoktur!
           aslanburcubirisi
           Kendini belli bir dini inanca sahip değil diye medeni sanan insan yanılışı. Dini inancı olanlar inanmayanları kötü bir insan olmakla, dini inancı olmayanlar ise diğerlerini cahil olmakla yaftalamasa keşke. Ama nerde? Herkes inanç özgürlüğüne sahiptir. Camilerde de ezan seslerini duymaktan rahatsız olmanız kimsenin umrunda değil. Müslümanların çoğunluk sayıya sahip olduğu bir ülkede camilerin ve ezan seslerin olması kadar normal bir durum yok değil mi? Bu ülkede namaz kılan insanlar var ki böyle bir gereksinimde var. Ayrıca ezan sesi neden bir insanı rahatsız eder anlamıyorum. Müslüman olanları namaza davet amaç, müslüman olmayanlara küfür edilmiyor. Çok rahatsız oluyorsan camını perdeni kapatırsın olur biter. Ama illa din düşmanlığı yapıcaz.
            mrlawyerkk
            Çünkü ateizm de popüler kültür haline geldi artık. Gençler arasında kabul görme, belirli bir gruba ait olma ya da marjinal olma anlamına geliyor ve bu gibi tweetlerde onlardan çıkıyor. Bunun içsel bir durum olduğunu anlayamayanların, bu gibi durumlarla, kimliklerle var olabilenlerin zırvaları sadece. Ateizmi temsil etmiyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.