Starbucks Kahve İsimlerini Bilmeyen Fakir Kız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   garavel-usta
   3 hafta önce dioda tanıştığım bir kadınla yemeğe çıkma kararı aldım. Kadıköy'de buluştuktan sonra bir yerde yemek yedik. Azıcık sahilde dolaştıktan sonra kahve içmek için starbucks'a doğru yürümeye başladık. O zamana kadar her şey güzel gidiyordu. Gerek mizah olsun gerek siyasi olsun gerekse kültürel olsun her anlamda anlaşabiliyorduk. Ama starbucks'a gittikten sonra değişti her şey. Sıraya girdik sıra bize yaklaştıktan sonra kendisine "ben guatemala antiqua içeceğim sen ne istersin?" diye sordum. Bana "yok ben onu sevmiyorum filtre kahve içeceğim" dedi. Kendimi gülmemek için zor tutup "guatemala antiqua zaten filtre kahve demek" dedim. Biraz utanmıştı beyaz tenli olduğu için kıpkırmızı oldu "sorun değil bilmek zorunda değilsin, fakir olabilirsin" dedim. Nedense o saatten sonra suratı düştü, sohbetleri dinleyemedi, bir an önce gidebilmek için türlü türlü yalanlar attı. Evlere dağıldıktan sonra da bir daha ne mesaj attı ne de aradı. Sebebi neydi acaba çok merak ediyorum.
    buse01
    Koson yoşonmoştor bo
     berat-albayrak-official
     Tüm fakirler olarak; Bir kahveye 40 lira vermediğimiz için özür dileriz
      kitaptakikurt
      sen önünde oturup tavla oynadığın dükkana diafona basıp çay söyle varoş yine iyi sallamışın kekoluk abidesi oluyor her başlığın tebrikler 🤣
       strangestar
       Dostum herkes şaçma salak isimli kahvelere para gömmek zorunda değil sen içiyorsam senin kararın ama bir insana starbucksa gitmediyse fakir olmuyo ya da ordaki sosyetemsi isimleri anlamıyosa fakir olmaz ve birinin yüzüne fakir diyemezsin
        karolunita
        Aynen yani starbuckstaki tüm kajvelerin ismini ezbere bilmeyen kız mı olur ağbiiii?
         eefenizz_
         Fakir olduğumu bi kez daha farkettim tşkler
          moon_night
          Ya Geçen hafta sana yürüyodum Bu hafta da bilmiom diye fakir oldum Sensin fakir
           gregory_
           Filtre kahveye filtre kahve demeyenin ta .....
            tachycardia
            :D
             merilolika
             o zaman ben fakirliğin köpeği olmuşum starbucksun önünden bile geçmek nail olmadı
              mrsnl33
              Garavel usta,ciddi bir şizofren tedavisine ihtiyacın var.
               black_390
               Bir insana bunu söyleyip rencide etmek hiç hoş değil bide acaba neden yazmadı demişsin:) ben hiç starbucksa gitmedim mesela orda kahveye o kadar para vereceğime evde kendim yapar+ kahve parasıyla kitap alır mis gibi okurum. Sizede kahve isimlerini bilmek ve bilmeyenleri "fakir" olarak eleştirmek yerine kitap okumanızı tavsiye ediyorum.
                arasserin
                fakir kız??? filtre kahve kültürümüz olmak zorunda mı?
                 nokurtulus
                 Bu starbucks olayının büyütülmesini senelerdir anlamadım. Pahalı desen değil esprisi var desen yok. bilmeye de bilir bile de bilir. İkisi de çok normal şahsen. Bebekte paran yoksa starbucksta oturursun.
                  dunyabarisi
                  Allahın 99 ismini öğrenmemişiz işimiz gücümüz yok kahve isimlerini mi öğrenecez amk
                   maskoff
                   adamın yazdıklarını ciddiye alıp cevap yazmışlar ahahah ne güzel hayal dünyası var adamın. siz nasıl insanlarsınız lan :)
                    gollummm
                    Ya gerçekten boş insan ve boş insan başlığı bu! Ben de filtre kahve diyorum! Çünkü filtre kahve. Fakirlik göstergesi buysa bence fakir olan senin beynin ve algıların. Her başlığını gördüm cidden boş. Senin için bundan sonra "bir boş versene" yazacağım her başlığına.
                     _gizem_
                     bilmek zorunda mı ya belki kahvesini sade içiyor belki türk kahvesi içiyor bilmek zorunda değil 1.5 tl lik kahveye 15 tl veren bi enayi olacağıma kahve ismini bilmeyen fakir kız olmayı tercih ederim jskjdsjkkdsd
                      gorkem-bahadir
                      Sen hem rencide et karşındaki insanı hemde ne mesaj attı, ne görüştük de. Bahsettiğin konuyu bilip bilmemek karşındaki insanın fakir olması anlamına gelmez. Tek dert kahve isimlerini bilmek değil mi amk, kız gitmekle doğru olanı yapmış. Ben senelerdir kahve alırım içtiğim kahve dışında menüdeki diğer seçenekleri bilmem, gereksiz ve boş bilgiler ile kafamı doldurmam. Bilsem ne olur bilmesem ne olur. Ayrıca kızın belki kahveye kültürü yok, ilgisi yok. Bilmek zorunda yada Starbuckstan alışveriş yapmak zorunda değil. İyisini yapmış gitmekle.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.