Spor ve Renklerin Neden Cinsiyeti Var?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Çok şaçma değil mi futbol deyince akla direk etkeklerin yaptığı bir spor geliyor neden kızlar futbol oynayamaz neden kadınların futbol oynaması garip geliyor neden bale yapan erkek garip karşılanıyor ve neden pembe kız rengiyken mavi erkek rengi
    rahat
    çoğu dilde bile dişi kelime erkek kelime var. yani bu sinir olsak da değişecek bir şey değil. tarihi mirasımız. sevsek de sevmesek de öyle.
     avci-kiz
     Acaip saçma,Spor ve renkler cinsiyetsiz olmalı,benim babam pembe giyer,ben de istediğim rengi giyerim kime ne,diyi mi
      thetalentedmrripley
      Diğer ayrımları bilmem ama futbol aptal işi. Kadınlar genelde daha zeki canlılar olduğu için daha çok erkekler ilgileniyor futbolla. Ben de zihnim olgunlaştıkça uzaklaştım futboldan ama arada aptallık yapmak da iyi geliyor :)
       absurdizm
       cinsiyetçilik mi yapıyorum şuan bilmiyorum ama parlak kırmızı giyen erkekler sevilmez genelde. bir müddet bendede böyleydi bu. şuan hala bazıları parlak kırmızı gömlek giyiyor düğünlerde. Kimin ne düşündüğü ve giydiği beni zerre alâkadar etmiyor ama bu cinsiyetçilik devam edecek. ne yaparsanız yapın. tvlerde sevildiği için erkek futbolu çıktığı müddetçe, bayan voleybolculari erkekler poposu güzel diye izlemeye devam ettiği müddetçe, kırmızı giyen erkeklere top denildiği müddetçe bu ayrım olmaya devam edecek.
        gizemino
        Ataerkilligin getirmiş olduğu bir düzen diye düşünüyorum sahsen
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.