Sözünün Eri İnsanlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   redblack
   2019 Sayıştay raporuna göre ihaleleri alan yüklenici firmalar tarafindan sozleşme şartlarina lüks araç, cep telefonu, bilgisayar gibi malzemelerin de tedariginin yapilmasi koşulu eklendiği belirlendi. Adamlar sozunun eri cikip "gelirlerse milletin amk" diyorlardi yapiyorlar. Sozunun eriymis vesselam. Asıl sorun da satistay raporlarini suç duyurusu olarak kabul edip, hukuki işlem baslatmayan savcilarda.
   https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ihale-bahane-arabalar-sahane-6076972/
   https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ihale-bahane-arabalar-sahane-6076972/
    thetalentedmrripley
    Aga sözleşme şartlarına yazmasalar adı rüşvet olur, yazıyorlar ki adı tedarik olsun. Ha sorsan kendime mi aldırdım, bakanlığın malı oldu, bakanlığa lüks araç kazandırdım der. Bu da mülkiyet alıp başıma bela etmeyeyim ama sefasını süreyim zihniyetinin oto savunma sistemi. Yalnız bilmedikleri (daha doğrusu bilmezden geldikleri) şu. Bana araba al sana ihale vereyim demek ne kadar suçsa, senin arabayı 2 yıl ben kullanayım sana öyle ihale veririm demek de o kadar suç. Her ikisinin adı da rüşvet.
     cinayetvaraga
     Yeri gelince hep diyorlar ya, "Bize bir şey olmaz, bize ne,..." Ben de diyorum ki bana ne. Bana bir şey olmaz, fakirler ve cahiller düşünsün. Birileri daha çok zengin olurken, onlar daha sefil olsun. Zaten kefen giyip çıktılar bu yola.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.