Sözleşmemi Geri Ver!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nickiharuto
   Kadınların uğruna mücadele etmek zorunda bırakıldığı, yaşama hakkı ve can güvenliği. Tüm bireylerin temel hakkıdır. Kampanyamızın eylem planı dahilinde salı günü saat 21.30 a kadar profil resimlerimizde siyah duvar resmi üzerine, SÖZLEŞMEMİ GERİ VER sloganı yer alacaktır. Tüm dio severleri şiddetin hertürlüsüne karşı tepkisini ortaya koymaya davet ediyoruz.
    imailahorsilahh
    Böldünüz!... Her bir parçamız farklı zulüm ve ahlaksızlıklarınızın tecavüzüne maruz kaldı. Dövdünüz!... Suskunluğumuz ve belki de öğrenilmiş çaresizliğimiz, çığlıklarımıza sed oldu. Çaldınız!... Umutlarımızdan, yalnızca eşit olmaya direnme çabamızdan. ÖLDÜRDÜNÜZ. 1'i bin, bin'i milyona dönüştürecek vahşet ve hayvana dahi yakışmayacak güdülerle. Ama biz hep var olduk... varız, buradaydık ve hep burada olacağız. İnşaat alanlarında, meclislerde, gemi güvertelerinde, limanlarda, otobüs terminalerinde, hava alanlarında.... Kendi üstün, eril ırkınızın bizi yanlarında hakire indirgediğiniz her alanda. Hep var olacağız. Yakışmadıkları, belki olmak istemedikleri ya da oraya gitmeye mecbur kaldıkları yere, erken vedalarla uğurladığımız. Gök yüzünde olan, meleklere selam olsun...
    http://anitsayac.com/
    http://anitsayac.com/
    Bu isimlerin her biri boğazınızda yumru, kalbinizde taş olsun. SÖZLEŞMEMİ GERİ VER✊
     lutfen-ama
     SÖZLEŞMEMİ GERİ VER! 2010-2019 yılları arasında, sadece imzaladığı 2011 yılında kadın cinayetlerinin düşüş gösterdiği, tam da uygulanması en çok istenilen, kadın cinayetlerinin ve şiddetin attığı bu süreçte böylesine anlamlı bir sözleşmeyi feshetmenin amacı nedir? Ne denilmek isteniyor? 'Kadına şiddeti arttırın!' mı? 'Kadınları öldürün!' mü? 'Korkmayın, cezalandırılmazsınız çünkü biz arkanızdayız!' mı demek isteniyor cani güruha? İki cahil kelamı dillerine pelesenk oldu bir grup şiddet yanlısının, kılıfları hazırdı artık; "kültürümüze, aile yapımıza uygun değil", "Bizi cinsiyetsizleştirmeye çalışıyorlar", "kadını erkekleştiriyorlar."... Daha nice saçmalıklar ki sıralamaya gerek yok hepsi aynı fikrin yan ürünü. Ne çirkin bir kılıf ki hepsi de sözde ahlak kavramına dayanıyor ama hepsi ahlaksızlık barındırıyor. Yıllardır bu ülkede binlerce kadın ve çocuk öldürüldü. Sayısını tahmin bile edemeyeceğimiz kadarı fiziksel ve psikolojik şiddet gördü. Nasıl bir aklın ürünü bu vahşete göz yumuyor hatta destek oluyor.? Kadınlardan korkuyorsunuz açıkça ama bu çabalarınız boşuna er ya da geç biz kazanacağız istemediğiniz her yerde olacağız. Biz varız, siz inkar etseniz de eşitiz bunu er ya da geç sizlere öğreteceğiz. SÖZLEŞMEMİ GERİ VER! İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR!
      berat-albayrak-official
      "Türk kadını yerde sürünmeye değil, omuzlarda yükselmeye layıktır." Mustafa Kâmal Atatürk
       lutfen-ama
       KORKMAYIN! YILMAYIN! Bugün hâlâ konuşulan, kahraman kadınları örnek alın! Sıradan yaşam süren ve o sıradan yaşamı bile zorluklar ile dolu olan kadınları örnek alın. Kafanızı kaldırın ve etrafınıza bakın ne yazık ki fazla uzağa gitmeye gerek yok örnek bulmak için. Her gün gördüğünüz kadınlar belki de evlerinde; babası, kardeşi, eşi, eski eşi, sevgilisi, işyerinde; patronu, iş arkadaşı veya yolda yürürken herhangi biri tarafından şiddete, tacize, tecavüze uğruyor. Buna dur demenin en doğru yoluydu İstanbul Sözleşmesi. Sözleşmenin feshedilmesi demek bunların hepsini desteklemek demektir. Bu desteğe sessiz kalmayın. Sustuğunuz her saniye kadınlara şiddeti kendilerine hak gören kesime destek demektir. Sesinizi çıkarın, biz buradayız ve eşitiz deyin. Çünkü; BİZ BURADAYIZ VE EŞİTİZ! SÖZLEŞMEMİ GERİ VER!
        mevsimlerdensnbahar61
        kadınların bir adam tarafından öldürüp tecavüze vs tacize maruz kalmamalarını istiyoruz sadece kadınların da değil çocukların , hayvanların korkmadığı herkesin yani insanlığın hakkını koruyan bi toplum istiyoruz
         lellu
         SÖZLEŞMEMİ GERİ VER
          patiklipengui
          Yapmanız gereken sadece kadınlara hakkı olanı vermek, kimse sizden devletin hazinesini istemiyor. Sadece kadınlar, çocuklar artık hak ettikleri özgürlüklerine kavuşmak bununda kanunlarla korunmasını istiyor. Bir Özgecan daha vermeye tahammülü kalmadı bu ülkenin!
           palmiye
           celladına aşık olmuşsa bir millet, ister ezan ister çan dinlet. itiraz etmiyorsa sürü gibi illet, müstehaktır ona her türlü zillet. Gözler ve yürekler kapanmış canım ülkemde #istabulsozlesmesiyasatir
            karolunita
            Biz sadece kadınların insan yerine konmasını, kadın dövenin suç sayılmasını ve sevginin yasaklanmamasını istiyoruz, çok bir şey değil. #sozlesmemigeriver #istanbulsozlesmesiyasatir
             merivella
             Bugün kadınlar daha güçlü. Asla yalnız hissetmiyoruz. Yaşamak ve yaşatmak için omuz omuza mücadele edeceğiz! Yanımızda yürümeyi seçen erkeklerle birlikte. En temel hakkımız için. Yaşamak ve yaşatmak için. Eşitlik SÖZLEŞMEMİ GERİ VER!!
              moon_night
              Sadece yaşamak istiyoruz... İşkence görmeden, şiddete maruz kalmadan, taciz/ tecavüz veya benzeri şeyleri yaşamadan... Ülkeyi kadınlar için cehenneme çevirmek, geleceği yok etmektir.
               merivella
               Özgürce yaşamak, ölüm riski taşımadan yarın bir gün anıt listesinde ismimiz olur mu diye düşünmeden güven içinde yaşamak istiyoruz
                asit
                Güclü kadınların, güçlü yarınlar için hakkını aramak zorunda kalmadığı bir dünya istiyoruz. Eşit, özgür ve şiddetten arınmış bir toplum için ; #istanbulsozlesmesiyasatir diyoruz. Şiddetin her türlüsünün karşısında duruyoruz ve bu haksızlığı kabul etmiyoruz !!
                 mrsnl33
                 Kadınların son donendeki olaylardan dolayı,kendilerini bir nebze de olsa güvende hissettiği bir sözleşmesi bu.Umarim en kısa zamanda bu yanlış karardan dönülür,kadınlarımız kendilerini daha güvende hisseder.
                  caresizcare
                  Resmen orman kurallarına geçmiş durumundayız Durum içler acısı Bizi tüm kadınları bu durumda bırakıp sıradan yaşama hakkı için bile savaşma zorunda bırakan tüm varlıklara lanet olsun
                   seyya
                   keske türkiyedeki adalet buradaki (almanya) gibi olsa.. ben cocukken cinsel istismara ugradim. cocuk yastaydim daha. devlet, herkes arkamdaydi. almanya da yaşadığım icin mutlu sayilmam, ne de olsa vatanım degil. fakat buranin adaletine hayranım. burada bir kadin kendini koruma amacli o anda tecavüzcüsünü öldürdü ve cok sükür hapse girmedi. adalet budur iste. bir adam kadina tecavüz etti. direk hapis cezasi aldı. adalet budur iste. daha birsürü sey sayabilirim.... SÖZLESMEMI GERI VER TÜRKIYE !
                    maskoff
                    bravo hepinize!
                     mahlass
                     Her gün nicelerini kaybettiğimiz kadınlarımıza daha kaçı eklenicek he alınan karar tamamen yanlıştır yazık yazık
                     https://youtu.be/IKdcE5ksOmA
                     https://youtu.be/IKdcE5ksOmA
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.