26
15.11.2020
Sosyal Medyadan Tanışıp Evlenmek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gizemino
   Günümüzde pek çok insanın sosyal medyada tanışıp evlendiğini görüyoruz ya da duyuyoruz. Ben daha birilerine sosyal medyadan yürümenin çok saçma ve temelsiz bir ilişki olduğunu düşünürken millet düğününde davul zurna çaldırıyor. Sosyal medyada gösterdiğimiz insanların büyük ölçüde biz ama bir noktada da sadece iyi yanlarımızı gösterdiğimiz bir anlamda yalan söylediğimiz bir platform olduğunu düşünüyorum. Hikayene alev atan biriyle konuşmaya başlamak ne kadar mantıklı? Ya da sadece instagram ya da twitter üzerinden konuşmaya başlayıp oradan bir ilişkiye dönmek. Bana çok uzak geliyor bu durumlar ya. İşin bir üst boyutu da bir pastacı tanıdığımız çok uzun süre candy crush şeklinde söz nişan pastası yapıyordu, insanlar oradan tanıştığı için. Yapılan araştırmalar da sosyal medya üzerinden başlayan ilişkilerin normal ilişkilerle benzer korelasyonlar oluşturduğunu destekliyor. Hala anlamlandıramadığım bir durum açıkçası. Belki de ben abartıyorumdur bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
    tivayci
    Herşey gibi tanışma şekilleri de çağa ayak uyduruyor. Diğer adımlar sağlıklı olduktan sonra ha arkadaş ortamında tanışmışsın ha sosyal medyada.
     amakafamiznasiguzel1
     Yapmayın pişman olursunuz. Tecrübeyle sabit :)
      littlejohn
      neden olmasın dedirtebilecek bir başlık. bütün imkanlar makul seviyede olduktan sonra gerçekleşebilir
       benita
       Kuzenim yaptı öyle bir şey. O zamanlar Yonja vardı ordan tanıştılar, şimdi 5 aylık kızları var
        asit
        başaran,yapabilen insanlar gördüm..Gayet mutlular. Ben girişsem böyle bir işe kafamda patlacayacağına yemin edebilirim
         absurdizm
         Kuzenim yaptı. İyikide yapmış. 7 yaşlarında oğulları var
          mevsimlerdensnbahar61
          Yapan vardır elbet ama ben sosyal mecralarda bu tarz olayları uygun bulmuyorum hem bu tarz yerler daha çok fikir paylaşımı eğlence vs belki assolistlik vsvs her neyse işte o tarz icra edilmeli insan etrafındakini tanıyamıyor bi yani öyle
           redblack
           Evlenmeyin, hepinizin mutlu olmaya hakkı var.
            palmiye
            Sadece karşılaşma kısmının sosyal medyada, tanışma kısmının reelde olması daha sağlıklı olacaktır.
             meyvesebze
             Dogrulugu yanlisligi tartisilir Ama cagin geregi bu.Ne kadar hayatimizin icinde olursa okadar cok boyle seylerde olur Normallesir Suan neden cesme basinda gorup evlenen insanlar yok?Cunku artik herkesin evinde suyu..Cesmeden su tasima olayi yok..Tarihten silindi...Anladiniz umarim!
              visnelikapkek
              İnsan gözüyle gördüğü kişiye güvenemiyor sosyal medyadan nasıl tanışıp güvenip evlenebiliyorsunuz
               me_out_bye
               Olabilir neden olmasın. Önemli olan insanlar. Mekan önemli değil. Umimi hela bay bayan wc kapısında bile tanışıp eletirikleşe bilin. Sosyal medyada da orda da burdada bakkalda da cart curt. Her şeye kaka atmayın. Karalamayın. Makul şeyler. Binlerce insan var. Oyunda tanışmış oyunun minicik chat'inde ve evlenmiş. Facebuukcular var vs.
                me_out_bye
                Sanki sanırsın bana dışarıda tanışıp evlenen 50 yıl evli kalıyor. Şimdi en fazla 5 sene. Genelde 2 yo deviren 3 e doğru giderken falan peltliyor. Çocuk olana ldr yani işte. Evleniyorlar çocuk oluyor mişon komplete amaca ulaşıldı. Sonra hadi boşanak. 🤔😐🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️
                 ladydisko
                 görüp tanımak çevresini bilmek daha sağlıklı olur bence
                  bendemistimama
                  Bosanmayida ordan yapsalar bari daha rahat olur
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.