Sosyal Medyadaki İfşa ve Linç Kültürünü Tartışalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   demli_cay
   Ülkemiz de adalet ve hukuk çürümüş ve yozlaşmış olduğu için ne kağıt üzerin de ne pratik de ihtiyaçlara karşılık vermediği için linç kültürü toplumumuz da yaygınlaşmaya başlamıştır. Halk,devletin adaletine ve hukukuna inancını kaybederse kendi adaletini ya öldürerek yada ifşa ile taşlatarak kendisi sağlamaya başlar ki gelinen durum da budur! Siz, kadınların uğradığı açık ve net zulümlere karşı hukuken gerekenleri yapmadığınız için kadınlar da bugün kendi adaletlerini kendileri sağlama yoluna gidiyorlar! Yapabilecekleri tek şey seslerini duyurmak adına ifşa ve teşhir etmek oluyor! Bu ifşa ve teşhir akımı beraberinde linç kültürünü de tazeleyerek,güçlendiriyor ve kurunun yanında belki de yaşlar da yanıyor ama bunun tüm günahı ve suçu ADALETİ VE HUKUKU GEREKTİĞİ GİBİ SAĞLAMAYAN VE UYGULAMAYANLARA AİTTİR!
    dr.rock
    Sosyal medya bir çöplüktür Anasını babasını öldüren 3 gün konuşulur Sistem budur Her şeyinizi ortaya atın, ortalıkta yaşayın Şu an en gizli yer en açıktaki yer Hiç bir şey için rezil olmazsınız Linçleri takmayın kafaya sırtını lifleyemedi diye sinirlenen sosyal medyaya girip atıp tutuyor haaaa etik ahlaklı (kendinize göre) yaşayın o ayrı tabi kadın hakları doğa lgbt vb... biliyorsunuz işte hani ben böle düşünüyorum düşüncem bu yani aklımdan geçen hissettiğim bu kendime dönüp sorduğum hayallerim ruhum canım aşkım boing
     secilyurt
     Bırakın sosyal medya kullanmayı çok şükür kurtuldum..
      fuzbing
      konu pp sine geldik boş
       littlejohn
       Ifsa, linc ve bir de duyarci tayfa var. bunlarin ortak ozellikleri sosyal yasamda bir baltaya sap olamamalarindan mutevellit klavye basinda bastirilmis duygularina aciga cikarmaktir. Adim gibi eminim ki bir kadina taciz hatta daha beteri tecavuz, din istismari, adam kayirma vs vs bir cok olay yasansa da bunun duyarini kasip primlensek diye bekleyen insanlar var.
        dr.rock
        Sosyal medya engizisyon mahkemesi
         gizemlicikolat
         Önüne gelene anonim sövmeyi geçtim artık direkt göstere göstere sövmeye başladılar. İşin kötüsü vekil bakan falan değilseniz dava mava açsanız dahi korkutamazsınız bunları. Yaptırımı korkutmuyor çünkü. Hatta linçi ünlü olmak için yapanlar bile var. Linçten para kazananlar da... Bir de linçlediği şeyi kendi yapanlar var. Örn, Lgbt linçleyip gay hesap takip eden amcalar.
          sahsinamunasir
          Çoğu kez gereksiz, yerine göre faydalı.
           zeyn0
           şahsen sosyal medya kullanmayan biriyim, ifşa konusundada kimsenin birbirleriyle +18 fotolarını paylaşmaması gerektiğini düşünüyorum
            pazartesi
            Aslında bi halt olmaz, linçlenen ünlenir sadece. Aleyna çakırın katili ünlendiğiyle kaldı.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.