Sosyal Medyada Regl Kanını Paylaşmak Doğallık Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Bugün dünyaca ünlü bir moda bloggerı olan Leandra Medine Cohen instagram hesabından "unsarcastically, I love being a woman." yani "şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kadın olmayı seviyorum." notuyla birlikte regl kanının eteğine bulaştığı gönderiyi paylaşmış. Fotoğrafı da ekliyorum.
   https://www.instagram.com/p/CKkgjHRnVBH/
   https://www.instagram.com/p/CKkgjHRnVBH/
   Bir kadın olarak regl olmak ve bunu özgürce söylenmesinin kesinlikle arkasındayım. Çünkü bu süreç çok doğal ve biyolojik ve çoğu kadının yaşadığı bir süreç. Pedlerin siyah poşetlerde satılmaya çalışılması ya da bunun ayıp olarak lanse edilmesi beni de çok rahatsız ediyor. Cohen'in paylaşmış olduğu posttaki gibi regl kanının kıyafetlere bulaşması olayını da illaki kadın olarak hepimiz yaşamışızdır. Regl zamanı özellikle siyah kıyafetler giyerek her oturuşumuzda, kalkışımızda kontrol ettirmişizdir. Bir grup insan regl olmakla regl kanının paylaşılmasının aynı şey olmadığını ve bunu bu postu abartı bulmuşlar. Evet bakıldığında belki hoş bir görüntü olmayabilir ama hepimizin başına gelmiyor mu bu? Ben bu postta tamamen regl olmak ve bu tarz durumların başımıza gelmesinin normalleştirildiği ve insanlara da bunu aşılamaya çalıştığını düşünüyorum. Kısacası sosyal medyada regl kanının paylaşılmasıyla ilgili durumda açıkçası ikiye bölününmüş durumda. Bir grup bunu ayıp olarak nitelendirirken bir diğer grup sonuna kadar destekliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    ggggggg
    Regl idrar yapmak gibi doğal bir şey. Bu yüzden nasıl altımıza yapıp çişli kıyafeti paylaşmıyorsak bunu da paylaşmaşalıyız. Çünkü her ne kadar doğal bir şey olsa da kötü görünüyor.
     dobra
     Necmi abi götün kanıyo
      irmak676
      Ya üff isteyen paylaşsın da ya kan görüp bayılanlar olursa sjjdkxjxxjxjxhxhz
       mrs_furby
       Ben saçma buldum. İsteyen istediğini yapabilir beni ilgilendirmez.
        gulfemkaya
        regl olmak doğal bir süreç tabii ki paylaşım ayıp değil de yani ne gerek var
         detokssuyu
         Ayıp değil ama anlamsız. Neden yani? Kadınlar regl olur bu oldukça normal bir şey ancak neden paylaşılsın ki. Artı kan tutan insaları da düşünmek lazım. Şahsen ben bakamadım bile görsele.
          strangestar
          Normal bir şey ama böyle paylaşımları gereksiz buluyorum
           kayberkay
           doğal demeyen yok da paylaşmak gerekli mi ciddennn ?
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.