Sosyal Medya Platformlarına 10'ar Milyon TL Ceza
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Ülkemizde sosyal medya yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte sosyal medya şirketlerinin Türkiye temsilciliklerinin açılması istenmişti. Bu temsilciliklerin açılması için yasal süre birkaç gün önce doldu. Bunun üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, “Yasal sürenin sona ermesinin ardından temsilci bildiriminde bulunmayan başta Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, Youtube ve Tiktok olmak üzere sosyal ağ sağlayıcılarına 10’ar milyon lira ceza kesildi” açıklamasında bulundu. Eğer bahsi geçen şirketler 1 ay içinde temsilcilik açmazlarsa 30'ar milyon lira ceza kesilecek. Bunun üzerine şirketler yine herhangi bir temsilci atamazlarsa bu sitelere reklam yasağı gelecek. Şirketler temsilcilik getirmeyi buna rağmen sürdürmezse sosyal ağ sağlayıcısının internet trafiği yüzde 50 daraltılacak. Bunun sonucunda da temsilcilik atanamazsa Nisan ayı itibariyle sosyal ağ sağlayıcısının internet trafiği yüzde 90 daraltılacak. Bu sosyal ağ sağlayıcısının internet trafiğinin daralması ne anlama geliyor peki? Yani artık instagrama girmeye çalıştığını düşünelim. Saniyeler içinde yüklenen ana sayfanız 3 saatte ancak yüklenecek. Sizce büyük sosyal medya şirketleri ülkemizde temsilcilik açacaklar mı? Açmazlarsa Türkiye bu konuda geri adım atar mı? Ne düşünüyorsunuz?
    killforyou
    gelsinler yani burada temsilcilikleri olsun ne var bunda. yani herhangi bir suç konusunda işbirliği yapılmasının sakıncası yok. tabii ideal bir ülke için geçerli bu söylediklerim.
     mehmet_08
     10 milyon lira facebookun 10 dk lık kazancıdır
      dr.rock
      Handede beni cezalandırsa keşke
       vogelfrei
       Dolar yükseldikçe artmaya başlayan cezalardır, devletin bir yerden pandemi sürecinde ivme kazanan tlnin döviz karşısındaki değersizliğinin yerini doldurmak için ordan burdan mafya edasıyla kestiği para cezaları.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.