Sosyal Medya Olmadan Yaşanır mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hesapsilindi00
   Bayadır merak ettiğim bir konudur aslında.. var mı benim gibi yaşayan?
    ribella
    herkes demiyor mu eskiden herşey daha güzeldi, özeldi diye.. Sosyal medya mı vardı, yoktu. E o zaman konu kapanmıştır. Tabi bu düşünceye doğum yılı 90'lı yılların başları ve öncesi olanlar hak verecektir
     muhammeddd
     whatsapp ve youtube hariç hiç birini kullanmıyorum :)
      tarihtekerrur
      Hem de ne yaşanır !
       gulun
       Gerçekten sosyal medya kullanmayanların hayattan bihaber yaşadığını düşününenler var.Açıkcası sosyal medya tarafından ‘gereksiz’ bir şekilde ünlü edilen insanların çokta ne yaptığı umrumda değil ve bazı konularda ruhsal olarak insanı oldukça etkilediğine inanıyorum . Birkaç like için şekilden şekile girenler ve bu olmazsa gerçekten eksik hissedenler var,insanların hayatları eleştiri malzemesi olarak kullanılıyor ve buna müsade ediyorlar.ancak yararlı da olabilir bazı konularda mesela haberlerden öğrenemediğiz şeyleri öğreniyoruz. sosyal medya daha önce çok vaktimi aldığı için hesabım yok.ancak ttliste bakarım gündemi takip ederim Fotoğrafımı kaç kişi likelamış kaç kişi takip etmiş falan filan insanın psikolojisini bozar.gerçi günümüzde bu şekilde kendini sergileyerek para kazanmak kolay ve moda oldu. Sosyal medya kullanmayan -zamanını bunun ile meşgul etmeyen-veya kendini teşhir etmek istemeyen azımsanmayacak bir kitle var bunu da dikkate alalım Yaşanır mı yaşanmaz mı sorusunu zaten komik buldum maalesef oksijen mi bu?
        _gizem_
        zor olur ama alışır insan
         rarero
         İlgilendiğim alan olması sebebiyle bilimsel olarak buraya makaleler döşeyebilirim aslında. Sosyal medya her ne kadar sosyalleşme bağlamında etkili olsa da hem fiziksel hem ruhsal açıdan inanılmaz etkilere sahip. Benliğini unutuyor insanlar. Olmadan yaşanır sonuç olarak. Hatta daha iyi yaşanır.
          kedibey
          sosyal medyayla mı doğduk ki, tamam bazı şeyler hayatımızı kolaylaştırıyor ama olmazsa olmaz değil.
           b_k
           Buna bireysel olarak bakamayız. Bireysel olarak sosyal medya kullanmadan yaşanabilir elbette ama biraz asosyal olunur, bir de bilgiye geç ulaşılır. Tek başına sosyal medyayı protesto etmek yerine her şeye atlamamak, bütün akımlara kapılmamak, çok fazla vakit harcamamak, sanal ilişkiler kurma peşinde olmamak da yeterlidir bu çağda bence.
            wanderlust_
            Bir aralar whatsapp bile kullanmayan bir insandım. Ama olmuyor. Kullanmadığını söylediğin zaman insanlar yüzüne tuhaf tuhaf bakıyorlar.. Zaten whatsapp kullanmayan yok denecek kadar azaldı mesela.
             tahoe_og
             Asıl sosyal medya olmadan yaşanır.Kullanılması zorunlu olan uygulamalar: Whatsapp:İrtibat Fake Hesap:Gündem ve Mizah Tinder:Seks LinkedIn:İş Facebook:Paylaşım yapılmadığı sürece bu da mantıklı.İrtibat kuramadığınız kişileri bulabilirsiniz.Sosyal medyada paylaşım yapmak insanın protest yanını köreltiyor.Sokakta veya sandıkta cevap vermek yerine oradan bağırarak rahatlıyorsunuz. Bunun haricinde yapılanlar tamamen özel hayatınızı veya kendinizi gösteriş için başkasına sunmaktan ibaret.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.