Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Bugün hayatımı genel olarak bir gözden geçirdim. Telefonlara gelen ekran süresi güncellemesi ile kendimi epey sorguladığım bir gün oldu açıkçası. Özellikle twitter ve instagrama saatlerimi harcadığımı fark ettiğimden beri iyi değilim. Önce bir süre bunu azaltmaya çalıştım fakat gerçekten azaltabilmiş durumda değilim. Böylesine bağımlı olduğumun farkında değilmişim ama durmadan sosyal medyaya girme alışkanlığım artık minik bir bağımlıya dönüştüğümün sinyalini veriyor. Bu yüzden bu bağımlılığımdan kurtulmak adına önerilerinizi bekliyorum. Ben uygulamaları sildim ama özellikle gündemin yoğunluğundan ötürü sürekli aktif olarak giriyorum. Uygulamayı silip tekrar yüklemek biraz olsun iyi gelse de çok da yeterli olmalı. Sizin verebileceğiniz bir öneri var mı?
    makeup-alp
    Akıllı telefonunu at bi kenara, klasik tuşlu telefon al, bu aklıma geldi.
     kisacadeniz
     Üzücü bir haber. Bağımlılıklarından kolayca kurtulamazsın. Radikal değişimler yapman lazım. Telefonu alamayacağın birine verip birkaç gün kullanmamak gibi
      gregory_
      Pandemi devam ettikce zor görünüyor kurtulmak , klasik laflar da etmiycem kitap oku , film izle gibi. Evde spor da olmuyor ,bulursan bana da söyle yöntemini.
       pillowtalk
       Telefondaki uygulamaları silerek bağımlılığın derecesini ciddi ölçüde azaltabilmeniz mümkün.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.