Sosyal Fobinin Fark Edilemiyor Olup Şansızlık ve Kötü Kaderle Karıştırılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Sosyal fobi diye bir gerçek var biliyorsunuz. Toplum içinde hata yapma, küçümsenme, reddedilme korkularının toplamı aslında. Birçok insan bunu "Ya ne kadar şanssızım, hep kötü şeyler benim başıma geliyor, insanlarla sağlıklı iletişim kuramıyorum." diye yorumluyor oysaki farkında değil sosyofobik olduğundan. Bu durumu asosyallikle karşılaştıranlarda var. Bir dönem ben de sosyal fobiye sahiptim. İnsanların beni yanlış anlamasından çok çekiniyor ve daha çok hata yapıyordum e haliyle uzaklaştım. Sonra asosyal bir yaşantı yarattım kendime ve şanssızlığıma lanetler okudum. Bunun bir psikolojik bozukluk olduğunu ve tedavi gerektirdiğini hatırlatmak istiyorum.
    berat_albayrak_
    sosyofobim varmış şimdi öğrendim
     mrsnl33
     Yanlış anlaşılma korkusu bende de var.
      badideasensei2
      Sosyal fobim varmış ama bir şekilde yıkacağım bu duvarı.
       gregory_
       Toplumla hiç barisik olamadim ki baskisini da hiç hissetmedim, benden üstün nesi var ki toplumun çekineyim??
        karolunita
        Ben zaten sosyal anksiyete için 2 yıla yakın psikoloğa gittim
         kafatamircisi
         Halk dilinde cenabetlik olarak kategorize edilmiş davranışlar bütünlüğüdür.bikaç örnekle halı sahada kendi kalesine gol atan insanlar Gökten vajina yağsa kafasına penis düşen insanlar.
          kitaptakikurt
          özgüvensiz ergen dertleri bunlar.salın kendinizi rahat bırakın toplum için değil kendiniz için yaşayın şu hayatı.kendinizi kasarsanız bütün olumsuz bok püsürleri üstüne çeker daha çok sıçmış duruma gelirsiniz.
           sedefartuny
           Çok zor bir durum bu. Bu insanlar toplum içerisinde çok ciddi sıkıntılar çekiyor. Öyle karıştırılacak falan bir şey olduğunu düşünmüyorum.
            arasserin
            Toplum olarak başka birinin eksikleriyle dalga geçme, bunun üzerine gitme gibi insanlara erken yaşta travma oluşturacak durumlara sebebiyet veriyoruz. Topluluk önünde konuşamayan bir insanın üstüne bile bunun bir sorundan değil kişiden kaynaklanan bir eksiklik olarak davranıyoruz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.